Kniha

Životy ve vypůjčeném čase

Vydání: Academia 2007 | Jazyk: čeština | Signatura: G 9492

Vlastní životní příběh manželů Rodenových, kteří přežili terezínské ghetto i Osvětim. Paralelní osobní zápisky obou manželů - autentické deníky Evy a vzpomínky jejího manžela.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Životy ve vypůjčeném čase

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Tématem Eviných deníků, které jsou psány velice emotivně, je život před válkou, ale hlavní náplň tvoří transport do Terezína a život v tomto táboře a později i v Osvětimi, až do osvobození, krátký pobyt v Československu po r. 1945 a emigrace do Kanady. Vzpomínky R. Rodena jdou více do hloubky -líčí z hlediska ohroženého Žida život v prvních letech protektorátu, koncentrační tábor v Terezíně, v Osvětimi i v Německu, šťastný návrat po r. 1945 a odchod do kanadské emigrace v r. 1948. Tyto vzpomínky jsou prostoupeny i autorovými úvahami o dobru a zlu a končí smířlivě jeho závěrečnou katarzí.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíRODEN, Eva
NázevŽivoty ve vypůjčeném čase
AutorEva Rodenová, Rudolf Roden ; z angl. přel. Jan Jícha
PřekladatelJícha, Jan
Autor textuRoden, Rudolf
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAcademia
Rok vydání2007
Rozsah201 s.
Durata
Vybavenífot.
Rozměry21 cm
Počet stran201
Doprovodný materiál
Název edicePaměť
Poznámka
ISBN978-80-200-1511-2
Cena225
Obsahová char. "OCH"G3c1
Obsah OCHuNárodnostní hnutí. Národnostní otázky. Národnostní menšiny. Krajané a státní příslušníci v zahraničí. Rasismus. Nacionalismus. Antisemitismus. Šovinismus. Holocaust. Fašismus.

Lístek

MARC
Náhledy
Životy ve vypůjčeném časeŽivoty ve vypůjčeném časeŽivoty ve vypůjčeném časeŽivoty ve vypůjčeném časeŽivoty ve vypůjčeném čase