Kniha

Zbornaplaz aneb Adolf Born & Christian Morgenstern

Vydání: Slovart 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: B 21427

Reprezentativní dárková publikace, v níž dvojjazyčné texty veršů Christiana Morgensterna jsou doplněny bohatým výtvarným doporovodem Adolfa Borna.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Zbornaplaz aneb Adolf Born & Christian Morgenstern

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Christian Morgenstern je dnes považován především za mistra groteskních veršů, které napsal na konci devatenáctého a na počátku dvacátého století. Jeho texty byly obdařeny svébytnou poetikou, v níž se na jedné straně odrážely tehdejší myšlenkové a filozofické proudy, na straně druhé však v sobě nesly i intenzivní náboj humoru, smysl pro hravost i jazykový vtip. V pravém slova smyslu se tak autor stal zakladatelem nonsensového básnictví, které dovedl s bravurní jistotou k naprosté dokonalosti. Groteskní poetiku lze také nalézt u malíře a grafika Adolfa Borna, který tento výbor z Morgensternových veršů ilustroval. V jeho barevných kresbách ožívají Morgensternovy bizarní představy a jeho hra se slovy tak dostává příznačné, vizuální rozměry.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíBORN, Adolf
NázevZbornaplaz aneb Adolf Born & Christian Morgenstern
PřekladatelBondy, Egon
Autor textuMorgenstern, Christian
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelSlovart
Rok vydání2009
Rozsah[130] s.
Durata
Vybavení
Rozměry26 cm
Počet stran
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7391-338-0
Cena499
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněŠibeniční vrch; Vzdech; Podvlékačky; Vodní osel; Veliké lalulá; Limba; Velryba čili povodeň; Strašidlo; Estetická lasička; Estetická lasice; Zpověď červa; Tři zajíci; Koleno; Krkavec Rall; Havran Ral; Skřet půlnoc; Dva kořeny; V lese; Zkouška; Nové názvy navržené přírodě; Jdusi; Šlasi; Šladocela; Půlnoční myš; Půlnoc; Beránek měsíc; Kačák; Zeměplaz; Měsíce pro malé dítě; Jak si šibeniční dítě pamatuje jména měsíců; Jak si šibeniční dítě zapamatuje jména měsíců; Pábenka; Lora; On; Past na myši; Ježek a Ježena; Pan Ježek a sličná Ježena; Nosofém; Měsíční tvary; Měsíční věci; Na muší hvězdě; Na muší oběžnici; Trychtýř; Trychtýře; Ve zvířecím kostýmu; Tanec; Přání pomníku; Volba mého pomníku

Lístek

MARC