Kniha

Závoj a džíny

Vydání: Vyšehrad 2005 | Jazyk: čeština | Signatura: G 7928 | Chci jiné vydání

Příspěvky českých i zahraničních novinářek a žen pobývajících v islámských zemích mapují společenské postavení a život muslimských žen.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Závoj a džíny

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Popsat život a postavení žen v islámském světě není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Existují veliké rozdíly mezi životem afrických muslimek, afghánských žen v Kábulu, Indek, muslimských emigrantek v Paříži, evropských žen provdaných za vyznavače islámu či manželek arabských mužů z Emirátů. Tyto rozdíly jsou dány nejen různou životní úrovní dané země, ale také kulturními zvyklostmi a dalšími specifiky. To vše se snažily zachytit rozmanité příspěvky tohoto sborníku, jejichž autorkami jsou výhradně ženy, které měly možnost žít v islámských zemích. Ve svých vyprávěních popisují nejen svérázné a rozmanité postavy islámských žen, ale také zmiňují svoje osobní zkušenosti a zážitky ze setkání s těmito ženami a jejich světem.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíFROUZOVÁ, Magdaléna
NázevZávoj a džíny
Podnázevženy v islámském světě
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelVyšehrad
Rok vydání2005
Rozsah207 s., [8] s. barev. fot.
Durata
Vybavenífot.
Rozměry21 cm
Počet stran207
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-7021-776-6
Cena198
Obsahová char. "OCH"G5c
Obsah OCHuŽenské hnutí. Postavení ženy v rodině a ve společnosti. Ženská otázka. Emancipace. Genderová problematika (gender studies).

Lístek

MARC
Náhledy
Závoj a džínyZávoj a džínyZávoj a džíny