Kniha

Z listáře Jana Nerudy

Vydání: Společnost pro postavení pomníku Jana Nerudy v Praze 1933 | Jazyk: čeština | Signatura: X 4734 | Chci jiné vydání

Soubor 90 listů Jana Nerudy určených různým adresátům a proložený několika obrazy a reprodukcemi básníkových autografů, jenž se pokouší rekapitulovat celý básníkův život i jeho dílo.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Z listáře Jana Nerudy

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Z korespondenčních celků byly vybrány listy a lístky charakteristické, přinášející podrobnosti poněkud intimnější a významné i pro básníkovo tvoření. V řazení listů byla zachována chronologie, částečně spojená s ideovým členěním. Čtenář nalezne v souboru ohlasy Nerudových prvních redakčních starostí, doklady jeho vztahu k matce, zápisy o jeho dojmech z cest, dokumenty o Nerudově péči o český herecký dorost, o činnosti ve Spolku českých žurnalistů, o buditelské práci pro Slezsko, o redigování Poetických besed a fejetonu Národních listů, o příspěvcích v Humoristických listech, o styku s politiky, se spisovateli, s ženami. - Příloha obsahuje hlubotiskový sešit obrazového a literárního materiálu k životu a dílu Jana Nerudy: text na podporu vystavění básníkova pomníku, vzpomínky na Jana Nerudu, básně, portréty apod.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíNERUDA, Jan
NázevZ listáře Jana Nerudy
Podnázevs hlubotiskovou přílohou Památce Jana Nerudy, redigovanou Mil. Novotným a Jaromírem Johnem
AutorJan Neruda ; redaktor Jaromír John ; Uspoř. Miloslav Novotný
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
NakladatelSpolečnost pro postavení pomníku Jana Nerudy v Praze
Rok vydání1933
Rozsah52, 16 s. obr. příl.
Durata
Vybaveníobr.
Rozměry
Počet stran52
Doprovodný materiál
Poznámka
Obsahová char. "OCH"X2e
Obsah OCHuČeská a slovenská literatura 19. století.

Lístek

MARC
Náhledy
Z listáře Jana NerudyZ listáře Jana Nerudy