Kniha

Z lemu snu

Vydání: Revolver Revue 2012 | Jazyk: čeština a němčina | Signatura: AN 8486

Dvojjazyčné, v zrcadlové verzi provedené bilingvní vydání básnické sbírky německého autora, která byla napsána na zámku Rheinsberg roku 2008.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Z lemu snu

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Roku 2008 působil Richard Pietrass jako hostující „městský kronikář“ na zámku Rheinsberg a z tohoto pobytu vytěžil působivou básnickou sbírku, která v sobě nese všechny předpoklady osobité milostné lyriky. Formou deníkových záznamů, psaných v srpnovém a zářijovém měsící neurčitého roku, popisuje autor vztah, který se míhá v jakési horečné mozaice vidin či představ, navíc je poznamenaný až trýznivou bolestí i sveřepým smutkem a balancuje na rozhraní snu a skutečnosti. Pouto a citová vazba se však v Pietrasově podání objevuje spíše v jakémsi náznaku než v konkrétní podobě a jeho definitivní tvar je umocněn i častými odkazy na různé bytosti a pojmy z živočišné a přírodní říše.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPIETRASS, Richard
NázevZ lemu snu
PodnázevTraumsaum
PřekladatelKoubová, Věra
IlustrátorDrtina, Luboš
Autor textuPietrass, Richard
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelRevolver Revue
Rok vydání2012
Rozsah75 s.
Durata
Vybaveníbarev. il.
Rozměry20 cm
Počet stran75
Doprovodný materiál
Název ediceRevolver Revue ;
Poznámka
ISBN978-80-87037-48-5
Cena228
Obsahová char. "OCH"J3b
Obsah OCHuPoezie v němčině.
Název dílčí částiSpaní nespaní --; Útěšný náčinek --; Rotační kúra --; Přízračným tunelem --; Nastal nečas --; Spodní poloha --; Krach zrána --; Dmutí hřibu --; Času spis --; Zpomalený záběr --; Kulisy z buxusu --; Výrok o roku --; Vodní spaní --; Sklopná chlopeň --; Hnízdo her --; Labutí jezero --; Potápka roháč --; Vzdušnou poštou --; Velryba loučná --; Klavír z listí --; Líbnutí kapucínek --; Ranní vejce --; Houby hubou --; Směnka polibku --; Kost měsíce --; Líbnutí múzy --; Brblavá bylina --; Střemhlav

Lístek

MARC