E-kniha

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Vydání: Host 2014 | Jazyk: čeština

Autorský výbor povídek, které Jiří Hájiček napsal v letech 1995-2014 a zůstal v nich věrný svému dominantnímu námětu, totiž realistickému ztvárnění prostředí jihočeské vesnice.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Tento povídkový soubor lze hodnotit jako určité žánrové ohlédnutí, neboť z dvaceti povídek jsou v něm pouze tři nově publikované práce. Při výběru autor čerpal především ze svých sbírek Snídaně na refýži a Dřevěný nůž, z níž je převzata i titulní próza. V až kronikářsky vedených epizodách ze života obyvatel většinou zapadlých končin zachycuje Hájíček problémy lidí, kteří s těmito místy spojili svou existenci. V příbězích se objevují složité rodinné vztahy, jež často vznikají v důsledku odlišných generačních názorů, nedávná historie, která zanechala v těchto oblastech dodnes nezacelenou stopu, vazby k půdě, domovskému stavení i předkům, ale i otázky vykořeněnosti a neschopnosti člověka setrvat v těchto lokalitách, třebaže z nich pochází.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíHájíček, Jiří
NázevVzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
Podnázevpovídky
AutorJiří Hájíček
VydáníPrvní, elektronické vydání
Měřítko
Místo vydáníBrno
Země vydáníČesko
NakladatelHost
Rok vydání2014
Rozsah1 online zdroj (356 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran356
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7491-377-8; 978-80-7491-378-5
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název dílčí částiPinky a já --; Baladička --; Noc s manekýnou --; Někdy tě hledám --; Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku roku 1986 --; Dřevěný nůž --; Havrani ve městě --; Koně se mají pohřbívat --; Příběh milovnice koňakových špiček --; Octavia --; Metání trav --; Melancholické lístečky z podzimních stromů demokracie --; Anděl na půdě --; Baywatch --; Popel nejlepšího záložníka --; Bubny a dýmovnice --; Lvíčata --; Driving home for Christmas --; Koleje ve sněhu --; Vesnickej román

Lístek

MARC