KnihaDigitalizovaný titul

Výstavba Prahy 1945-1980 (Díl 1)

Vydání: Pražská informační služba 1981 | Jazyk: čeština | Signatura: D 10403/1

První část příručky pro budoucí průvodce Prahou shrnující 35 poválečných let rozvoje a budování Prahy jako socialistického velkoměsta.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Výstavba Prahy 1945-1980
            (Díl 1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Kapitolám věnovaným jednotlivým typům budov podle jejich účelu (průmyslové stavby, zdravotnické stavby, domovy důchodců, monumentální stavby, výstavní pavilony, sídla mezinárodních organizací, ministerstva, vědecké ústavy, vysokoškolské stavby, budovy sdělovacích prostředků a telekomunikací, administrativní budovy, provozní budovy, obchodní domy, hotely, ubytovny, sportovní stavby, koupaliště, areály zdraví) předcházejí v prvním svazku skript obecnější texty věnované urbanistickému rozvoji Prahy od prvopočátků po generální plán rozvoje města z r. 1975, poválečnému administrativnímu rozdělení a jeho proměnám do r. 1974, perspektivám dalšího rozvoje města, architektonickému vývoji po r. 1945 a památkové péči v Praze. Vzhledem k zaměření příručky je větší pozornost soustředěna na objekty a lokality nacházející se podél tras okružních jízd a na základní faktografické údaje dokumentující poválečný rozvoj města. U jednotlivých objektů je uveden název, adresa, autorství projektu, datum dokončení stavby a stručný popis. - Věcný a jmenný rejstřík.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíMIKSÁNKOVÁ, Alexandra
NázevVýstavba Prahy 1945-1980
PodnázevSkripta pro průvodce Prahou
Označení a číslo částiDíl 1
AutorAlexandra Miksánková
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
NakladatelPražská informační služba
Rok vydání[1981]
Rozsah168 s.
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran168
Doprovodný materiál
Poznámka<Elektronická verze přístupná pouze v knihovně.>
Cena33
Obsahová char. "OCH"D5b3a2
Obsah OCHuPražská architektura 20. a 21. století. Projekty a koncepce výstavby Prahy. Územní plánování rozvoje Prahy. Pražská sídliště. Pražské stavební podniky. Rekonstrukce pražských nepamátkových objektů.

Lístek

MARC
Náhledy
Výstavba Prahy 1945-1980
            (Díl 1)
          Výstavba Prahy 1945-1980
            (Díl 1)