KnihaDigitalizovaný titul

Výbor básní

Vydání: Nakladatelství J. Otto, společnost s r.o. 1927 | Jazyk: čeština | Signatura: 1683-1685 A 5430

Výbor z veršů pražského židovského básníka, prozaika a dramatika Huga Saluse, vycházející v překladu Antonína Kurze v renomované edici Světová knihovna v Ottově nakladatelství.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Výbor básní

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

I v tomto výboru se objevují charakteristické znaky poezie Huga Saluse: jde tu především o obrazy z pražských starobylých zákoutí, o reflexivní a intimní poezii, která je interpretována se snahou o jemný, kultivovaný výraz. Salusova tvorba dále čerpá z každodenních pocitů, z okouzlení přírodou, mnohdy také vykazuje inspiraci téměř romantickými prvky: v této antologii si například básník všímá nostalgicky padajících dešťových kapek, smutku v očích mladé dívky nebo idylického prožitku ve venkovských kulisách.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíSALUS, Hugo
NázevVýbor básní
AutorHugo Salus ; přeložil Antonín Kurz
PřekladatelKurz, Antonín
Vydání
Měřítko
Místo vydáníV Praze
Země vydánícs
NakladatelNakladatelství J. Otto, společnost s r.o.
Rok vydání1927
Rozsah95 stran
Durata
Vybavení
Rozměry15 cm
Počet stran92
Doprovodný materiál
Název ediceOttova světová knihovna
Poznámka
Cena35
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněProlog; Brkové pero; Tiché básně; Bůh směje se; Madona; Mírný déšť; Smutné oči; Vzdechy; Malá balada; Truchlící dívky; Můj strom v mlze; Vzkaz; Na krásu; Stupeň; Legenda; Nenaivní legenda; Dva lidé; Angelika; Jaro na hrobech; Píseň; Setba; Na venkově; Ženci; Obraz; Temný strom; Praeludium; Ranní déšť; Labutě; Růženec sv. Antonína; Plachetní loď; Pohled na město; Matky; Českoněmecká legenda; Babička; Touha; Socha na kašně; Poslední hled; Pohádka o štěstí; Útvar šíje; Předzvěst manželského jara; V klidném přístavu; Tiché štěstí; Komorní hudba; Oči duše; Pozdrav od moře; Temno; Krásný chlapec; Damoklínos; Italské madony; Na jednom podstavci; Nalezenec; Vlna; Osamělé mračno; Michelangelo; Erbovníci; Anděl smrti; Zastaveníčko; Štědrý večer; Večerní chorovody; Pyšnější chůze; Slza; Vory; Píseň o předcích; Píseň krve; Bez vlasti; Ruská lípa; Nové dějiny

Lístek

MARC