Kniha

Volání netvora

Vydání: Jota 2012 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 68475

Podmanivý příběh třináctiletého chlapce, kterého trápí děsivé noční můry. Knihu provází působivé ilustrace. Pro starší děti.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Volání netvora

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Conorova maminka umírá na rakovinu a on je na všechen smutek a strach sám. S babičkou si nerozumí, tatínek žije tisíce mil daleko, spolužáci jej šikanují a učitelé kolem něj chodí po špičkách. Už dlouho ho trápí hrůzostrašné noční můry, nyní se mu však ve snech začal zjevovat strom. Děsivý živoucí strom, prastaré pokroucené větve místo rukou, kořeny na místě nohou. Strom, který vypráví příběhy. Conor se nebojí jeho vzhledu, obává se toho, co po něm strom chce. Je potřeba podívat se pravdě do očí a vyslovit nahlas to, co si nikdy nechtěl přiznat. Kniha vznikla na motivy námětu Siobhan Dowdové, britské autorky knih pro děti, která původní příběh kvůli své nemoci nestihla dokončit. Kniha byla oceněna několika prestižními cenami za literaturu pro děti a mládež.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíNESS, Patrick
NázevVolání netvora
AutorPatrick Ness ; autorka námětu Siobhan Dowdová ; ilustrace Jim Kay ; [z anglického originálu přeložila Anežka Sedláková]
PřekladatelSedláková, Anežka
IlustrátorKay, Jim
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníV Brně
Země vydáníČesko
NakladatelJota
Rok vydání2012
Rozsah214 s.
Durata
Vybaveníil.
Rozměry22 cm
Počet stran214
Doprovodný materiál
Název ediceBeletrie pro děti a mládež
Poznámka
ISBN978-80-7462-151-2
Cena328
Obsahová char. "OCH"A4
Obsah OCHuBeletrie pro starší děti v češtině.

Lístek

MARC