KnihaDigitalizovaný titul

Veletržní palác v Praze

Vydání: Národní galerie v Praze 1995 | Jazyk: čeština | Signatura: JD 932

Sborník seznamuje s projektem, stavbou i rekonstrukcí významné pražské funkcionalistické stavby.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Veletržní palác v Praze

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Jednotlivé příspěvky pojednávají o založení Pražských vzorkových veletrhů, architektonické soutěži a projektu veletržních paláců, stavbě Veletržního paláce a jeho vztahu k funkcionalismu 20. let, obnově budovy po požáru v srpnu 1974 a úpravám pro využití Národní galerií. Ve třech medailonech jsou připomenuty osobnosti se stavbou paláce spojené - stavebník, ředitel PVV Václav Boháč a architekti Josef Fuchs a Oldřich Tyl, závěrečná stať je věnována Sdružení inženýrů a architektů Liberecka SIAL, které projektovalo rekonstrukci pro Národní galerii. V pěti případech bylo citováno z dobového odborného tisku - Poznámky k soutěži (Josef Štěpánek, 1925); Výstavba měst projevem současného života (Oldřich Tyl, 1930-31); Architekt Jeanneret-Le Corbusier v Praze (Karel Hannauer, 1928); Le Corbusier v Praze (Karel Teige, 1928); Rekonstrukce jako pokus o tichý dialog (Jiří Ševčík, 1985). - Součástí bohatého obrazového doprovodu jsou čb. i barev. fotografie a půdorysy, řezy i reprodukce z architektonických studií.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíMASÁK, Miroslav
NázevVeletržní palác v Praze
AutorMiroslav Masák, Rostislav Švácha, Jindřich Vybíral
Autor textuŠvácha, Rostislav; Vybíral, Jindřich
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelNárodní galerie v Praze
Rok vydání1995
Rozsah79 s.
Durata
Vybavenífot., pl.
Rozměry27 cm
Počet stran79
Doprovodný materiál
Poznámka<Elektronická verze přístupná pouze v knihovně.>
ISBN80-7035-089-X
Cena220
Obsahová char. "OCH"S2b4
Obsah OCHuBudovy všeobecně. Veřejné, správní a obchodní budovy. Průmyslové stavby. Technická architektura. Budovy pro vědecké, kulturní a výchovné účely (školy, muzea, galerie, knihovny atd.).

Lístek

MARC
Náhledy
Veletržní palác v PrazeVeletržní palác v PrazeVeletržní palác v PrazeVeletržní palác v PrazeVeletržní palác v PrazeVeletržní palác v Praze