Kniha

Ve jménu Božím!

Vydání: Themis 2003 | Jazyk: čeština | Signatura: L 11261

Francouzský specialista na náboženství a národnostní menšiny se zamýšlí nad příčinami a globálním dopadem náboženských konfliktů současného světa.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Ve jménu Božím!

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Teroristický útok na USA 11. září 2001 považuje autor za tragický vstup do 21.století, ve kterém se před lidstvem otevírá budoucnost plná otazníků. Zkoumá povahu současných náboženských konfliktů v celosvětovém měřítku a bilancuje jejich možné globální dopady. První část knihy je věnována teoretickým úvahám o charakteru náboženského cítění v průběhu historie lidské civilizace a jeho provázanosti s politikou a kulturou. V druhé části autor podrobně popisuje náboženskou situaci v 40 zemích Asie, Afriky, Tichomoří a východní a jihovýchodní Evropy, které se ocitly ve víru etnicko-náboženských sporů. Seriózní vědecká práce určená nejen odborné veřejnosti. Publikace je doplněna citáty a bibliografií.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíYACOUB, Joseph
NázevVe jménu Božím!
Podnázevnáboženské války dnes a zítra
AutorJoseph Yacoub ; [z fr. orig. přel. Pavel Starý]
PřekladatelStarý, Pavel
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelThemis
Rok vydání2003
Rozsah230 s.
Durata
Vybavení
Rozměry20 cm
Počet stran230
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-7312-025-9
Cena210
Obsahová char. "OCH"L6i
Obsah OCHuNáboženství a srovnávací věda o náboženství (religionistika). Lidová religiozita. Filozofie a psychologie náboženství. Náboženský fanatismus. Sekty (obecná problematika).

Lístek

MARC
Náhledy
Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!Ve jménu Božím!