E-kniha

Vana s výhledem

Vydání: Městská knihovna v Praze 2021 | Jazyk: čeština

Povídky českého autora popisují převážně lidskou osamělost, byť se hrdinové nacházejí často takřka uprostřed davu. Jejich touha po společnosti, pochopení a lásce naráží na hradbu samoty a vzájemného sobectví.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Vana s výhledem

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

V patnácti povídkách se autor pouští do popisů především vnitřních životů svých hrdinů. Jednou z hrdinek je například osamělá těhotná mladá žena, která svým jednáním zapudila budoucího otce svého dítěte. Dalším z hrdinů je podezřelý bezdomovec - hrbáč, jenž si přivydělává prodejem bulváru. Začínající pisálek, větřící příběh na sto honů muže sleduje, aby posléze odhalil, že pod tzv. "falešným hrbem" muž skrývá andělská křídla. Účastníky příběhů jsou i manželé středních let, jejichž život je již omezen na pouhá slovní klišé, o něze mezi nimi nemůže být ani řeč. Časem dochází k naprosto radikálnímu vyřešení jejich manželského soužití.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíNěmec, Martin
NázevVana s výhledem
AutorMartin Němec
VydáníV MKP 1. elektronické vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2021
Rozsah1 online zdroj (147 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran147
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-274-1912-8; 978-80-274-1911-1; 978-80-274-1913-5
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název dílčí částiAnděl --; Anna samodruhá --; Beat sám --; Dřez a pěnkavy --; Dveře --; Hřích --; Krabí hrad --; Lázně Rotstein --; Most --; O krvácejícím stromku a barborkách --; Raněná rytířka --; Rock and roller --; Salon v ulici des Moulins --; Sulfur s.r.o. --; Vana s výhledem

Lístek

MARC