Kniha

Válka a Stalin očima sovětských generálů

Vydání: Naše vojsko 2005 | Jazyk: čeština | Signatura: W 2426 | Chci jiné vydání

Netradiční portrét složité a rozporuplné osobnosti - velitelské, organizační i diplomatické schopnosti J. V. Stalina v období před i během 2. světové války.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Válka a Stalin očima sovětských generálů

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Rozsáhlé čistky na všech úrovních důstojnického sboru v letech 1937-8 značně oslabily bojeschopnost Rudé armády. Naprostý nedostatek zkušených kádrů se projevil zejména při drtivých porážkách v počátečním období Velké vlastenecké války. Rudá armáda přesto patřila, také díky Stalinovi, k nejmohutněji, v těžké technice i nejlépe vyzbrojeným, armádám světa. Ne, v této publikaci nenajdete vyčerpávající odpověď, jak dobrým či špatným vrchním velitelem byl J.V. Stalin. Čtenář nechť posoudí sám, nakolik jsou hodnocení a výpovědi sovětských generálů (tvoří jen zlomek knihy) o vlastním vrchním veliteli objektivní a nepoplatné oficiálním názorům v Sovětském svazu v polovině 80. let 20. století. Ani při popisu vybraných bitev na východní frontě autor příliš nerozvádí Stalinův vliv nebo podíl na průběhu či výsledku. Závěrečné, také nepříliš rozsáhlé, úvahy jsou spíše směskou převážně pochvalných úryvků z pamětí a deníků různých vojáků a velitelů Rudé armády a zkratkovitých názorů a citací vojenských historiků. Dodatky, poznámky, seznam literatury, čb fotografie.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíAXELL, Albert
NázevVálka a Stalin očima sovětských generálů
AutorAlbert Axell ; [z angl. orig. přel. Jiří Gojda]
PřekladatelGojda, Jiří
Vydání1. čes. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelNaše vojsko
Rok vydání2005
Rozsah244 s., [8] s. fot.
Durata
Vybavenímapy
Rozměry24 cm
Počet stran244
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-206-0761-7
Cena319
Obsahová char. "OCH"W2b+
Obsah OCHu2. světová válka (1939 - 1945). Oborové slovníky, encyklopedie, bibliografie. Osobnosti.

Lístek

MARC
Náhledy
Válka a Stalin očima sovětských generálůVálka a Stalin očima sovětských generálůVálka a Stalin očima sovětských generálůVálka a Stalin očima sovětských generálů