Kniha

Thierische organismen der Brunnenwässer von P

Vydání: vl.n. 1882 | Jazyk: němčina | Signatura: GE 340

Výsledky rozboru vody z pražských studní, provedený v letech 1876-1881, tedy v době před vybudováním vodovodu z Káraného, seznamuje s mikroorganismy žijícími ve 115 studnách dnešní Prahy 1 a novoměstské části Prahy 2.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Thierische organismen der Brunnenwässer von P

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Rozbor byl proveden u více než 200 studní Starého a Nového Města, Malé Strany a Hradčan, ale ve spise je jmenovitě uvedeno - podle čísel popisných domů, u nichž se studny nacházely - jen 115 studní. Dále kniha porovnává výsledky podobných šetření v dalších evopských velkoměstech, zvláště podle druhů a rodů mikroorganismů v nich žijících. I když většina domů byla v letech 1890-1935 nahrazena novostavbami, a proto i jejich studně zanikly a i když ostatní studny se přestaly používat po zřízení vodovodu z artézských studní u Káraného, je kniha zajímavá jak pro přírodovědce, tak i pro badatele zajímající se o dějiny Prahy. Publikace je doplněna osmi tabulemi s vyobrazeními nejčastějších mikroorganismů, které byly v pražských studních identifikovány. Kniha je překladem z češtiny (sign. MKP C 129) a výtahem z obsáhlejšího, necitovaného díla.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíVEJDOVSKÝ, František
NázevThierische organismen der Brunnenwässer von P
AutorFrantišek Vejdovský
Vydání1.
Měřítko
Místo vydáníPrag
Země vydáníČesko
Nakladatelvl.n.
Rok vydání1882
Rozsah26 s., 8 obr. tab.
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran32
Doprovodný materiál
Poznámka
Cena50
Obsahová char. "OCH"D5d5
Obsah OCHuSlužby a zázemí Prahy. Pražské vodohospodářství, plynárenství a elektroenergetika. Hygiena města (odpad, kanalizace). Obchod a zásobování Prahy. Veřejné stravování v Praze. Pražské hotely. Cestovní ruch v Praze. Požární ochrana v Praze. Bydlení v Praze.

Lístek

MARC
Náhledy
Thierische organismen der Brunnenwässer von PThierische organismen der Brunnenwässer von P