Kniha

Teologický slovník

Vydání: Vyšehrad 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: L 15291 | Chci jiné vydání

Slovník obsahuje více než 600 hesel. Krátce vysvětluje nejdůležitejší pojmy současné katolické nauky víry (dogmatiky). Dílo jednoho z nejdůležitějších teologů 20. století (konkrétně 2. vatikánského koncilu).

Více informací...

Omlouváme se, tento titul je v Městské knihovně v Praze nedostupný.

Zkuste štěstí v dalších českých knihovnách a hledejte nedostupné tituly na www.knihovny.cz.

KONTAKTUJTE NÁS
Teologický slovník

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Touto knihou se dostává k českému čtenáři souborný přehled teologie, který zpracoval jeden z nejvýznačnějších katolických teologů 20. století Karl Rahner (1904-1984). Za svého života působil nejprve v duchovní správě a potom jako profesor na teologických fakultách v Rakousku a Německu, byl jedním z poradců na 2. vatikánském koncilu a významně se podílel na tvorbě a vypracování koncilových dokumentů. Kleines Theologisches Wörterbuch — tak zní původní titul knihy — zpracoval Karl Rahner s pomocí svého asistenta Herberta Vorgrimlera (nar. 1929). Je jednou z jeho nejvydávanějších knih. Od šedesátých let vyšel v němčině v šestnácti reedicích a dosáhl celkového nákladu přibližně 200 000 výtisků, byl přeložen do angličtiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny, polštiny, maďarštiny a dalších jazyků. Karl Rahner nechce ve svých spisech čtenáře jen teoreticky poučovat, jeho teologická tvorba měla vždy pastorační charakter a byla určena nejen bohoslovcům a kněžím, ale zejména všem těm, kteří v kontextu sekularizovaného světa s jeho mnohostí věrouk a přesvědčení vážně a poctivě přemýšlejí o své víře, jejích základech a souvislostech. Své si v Rahnerově knize najdou také ti, kdo do setkání s teologií přinášejí především své otázky a pochybnosti. Nakladatelská anotace plná.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíRAHNER, Karl
NázevTeologický slovník
AutorKarl Rahner, Herbert Vorgrimler ; [z něm. orig. přel. František Jirsa], [Jan Kranát], [Jan Sokol] ; [uspoř. Vladimír Roskovec]
PřekladatelJirsa, František; Sokol, Jan; Kranát, Jan
Autor textuVorgrimler, Herbert
VydáníVyd. 2., revid., ve Vyšehradu 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelVyšehrad
Rok vydání2009
Rozsah491 s.
Durata
Vybavení
Rozměry21 cm
Počet stran491
Doprovodný materiál
Název ediceTeologie
Poznámka
ISBN978-80-7021-934-8
Cena498
Obsahová char. "OCH"L6g
Obsah OCHuKřesťanská filozofie. Křesťanská mystika. Gnóze. Teologické směry. Křesťanská etika (křesťanská morálka). Křesťanská antropologie. Populární křesťanské příručky. Křesťanská spiritualita.

Lístek

MARC