Kniha

Šumava

Vydání: Regia 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: E 16434

Historický místopis provází šumavskými městy, městečky a zajímavými místy Klatovska, která jsou opředena mnoha krajovými pověstmi.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Šumava

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Kniha líčí romantické příběhy i pochmurné pověsti, které popisují počátky osídlování hraničních hor i historii šumavských lesů, jezer i osobností spjatých s tímto krajem. Vyprávění začíná na Poledníku s rozhlednou přestavěnou z vojenského zařízení, ze které je široký kruhový rozhled na pásmo hor, které tvoří česko-bavorské hranice. Z majestátního Roklanu a nejvyšší šumavské hory Javoru se lze vydat na další místa - k Roklanskému jezeru, na šumavské slatě a do mnoho dalších osad, obcí a míst, která často připomínají i dobová vyobrazení, staré fotografie a pohlednice (Hůrky, Srní, Železná Ruda, Špičák, Pancíř, Nýrsko, Všeruby, Klenová, Klatovy).

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíKLIMEK, Hynek
NázevŠumava
PodnázevKlatovsko
AutorHynek Klimek
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelRegia
Rok vydání2009
Rozsah199 s.
Durata
Vybaveníobr., fot.
Rozměry22 cm
Počet stran199
Doprovodný materiál
Název ediceNeznámé Čechy
Poznámka
ISBN978-80-86367-66-8
Cena239
Obsahová char. "OCH"E1b2
Obsah OCHuRegionální zeměpis. Místopisy. Vlastivěda (vlastivědné ročenky). Lexikony obcí. Zeměpisné a vlastivědné publikace vztahující se k českým regionům. Regionální zeměpis ostatních zemí viz E1d ODKAZ: Dějiny měst viz D1b Dějiny měst ČR viz D2, D2a Dějiny měst ostatních zemí viz dějiny jednotlivých zemí

Lístek

MARC
Náhledy
ŠumavaŠumavaŠumava