Kniha

Stárnutí z pohledu pozitivní psychologie

Vydání: Grada Publishing 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: L 16797

Publikace je zaměřena na kladné a nadějné rysy stárnutí z hlediska pozitivní psychologie. Důchod nemusí znamenat konec aktivit. Naopak - může být spojen s novou kvalitou života.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Stárnutí z pohledu pozitivní psychologie

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Stárnutí představuje celoživotní proces. Přesto pojem stárnutí bývá vztahován k třetímu úseku lidského života, tj. k věku mezi 65 - 85 lety. A v mysli mnohých se tato etapa lidského života pojí spíše s negativními jevy: zdravotními, ekonomickými, sociálními. Proto se autor, přední český psycholog, který již sám prošel touto životní etapou, snaží změnit přístup k stárnutí a popisuje daný fenomén z hlediska pozitivní psychologie. Klade důraz na nadějné stránky stárnutí. Růst, zrání a integrace osobnosti člověka po odchodu do důchodu nekončí. Nicméně je třeba se na třetí úsek života připravovat, adaptovat se na změny, omezení a případné problémy, které lze zvládat na základě tréninku odolnosti, zaujmutí vhodných vnitřních postojů, zdravé životosprávy, pěstování mezilidských vztahů a sebeovládání. Jak sám autor uvádí - kniha může sloužit každému, kdo projeví zájem o tematiku stárnutí. Lze ji pojímat jako učebnici stárnutí či příručku průpravy na důchod.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíKŘIVOHLAVÝ, Jaro
NázevStárnutí z pohledu pozitivní psychologie
Podnázevmožnosti, které čekají
AutorJaro Křivohlavý
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGrada Publishing
Rok vydání2011
Rozsah141 s.
Durata
Vybavení
Rozměry21 cm
Počet stran141
Doprovodný materiál
Název edicePsyché
Poznámka
ISBN978-80-247-3604-4
Cena199
Obsahová char. "OCH"L2a1
Obsah OCHuDuševní vývoj. Vědomí. Vývojová psychologie. Psychologie typů. Psychologie osobnosti. Psychické vlastnosti a schopnosti. Psychologie dětí a mládeže. Genialita. Nadání. Biopsychologie. Psychologická fyziologie. Čití. Smyslové vjemy (vnímání). Emocionalita. Mluvení, hluchota, čtení, psaní, kreslení.

Lístek

MARC
Náhledy
Stárnutí z pohledu pozitivní psychologieStárnutí z pohledu pozitivní psychologieStárnutí z pohledu pozitivní psychologieStárnutí z pohledu pozitivní psychologie