Kniha

Sny a malé básně v próze

Vydání: BB art 2002 | Jazyk: čeština | Signatura: B 19384

Svazek obsahuje soubor meditativních textů, které vedle lyrických krajinomaleb přinášejí i pronikavé sondy do nitra člověka.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Sny a malé básně v próze

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Vladislav používá vyhraněného stylu, který mu umožňuje rozvinout filozofické zamyšlení nad podstatou lidské existence a zároveň mu dává i příležitost neobyčejně živě zachytit různé události, v nichž staví do kontrastu otázky života a smrti. Soubor obsahuje i záznamy autorových snů, jenž mu dodávají nádech tajemna a fantazie. Celá sbírka pak vyniká intenzívně ztvárněným prožitkem plným protikladů: na jedné straně je autor unesen krásou okolního světa, na druhé straně je trýzněn atmosférou úzkosti, prázdnoty a vyčerpání.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíVLADISLAV, Jan
NázevSny a malé básně v próze
Podnázev1981-1997
AutorJan Vladislav
VydáníVyd. v BB artu 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelBB art
Rok vydání2002
Rozsah103 s.
Durata
Vybavení
Rozměry17 cm
Počet stran103
Doprovodný materiál
Název ediceVersus
Poznámka
ISBN80-7257-925-8
Cena99
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiTo hlavní; Skutečnost; Nakonec; Pohřbívání stromů; Sen; Klec se vydala hledat ptáka; Konec prezenční služby; Velký barevný míč; Etymologie; Dětské kresby; U tůně; V polích; Ráno; Poledne; Večer; Říjen; Racci; Probuzení do tmy; Nádraží za války; Takový kus cesty; Kniha se slepenými listy; Schody; Dvojnik; O hostech; Vyšetřování; Poslední slovo odsouzeného; Čtyři miniatury ve stylu Aloysia Bertranda; Vojskům ze Severu; Nejedno vítězství; Ani mladý pan Raymond; Ano, je to tak; Zákony vody; Pascal v Condrieu; Nauka o barvách; O krysách a lidech; O lidech a hmyzu; J. L. Borges: Autor a jiné texty; Než se naděješ; Stará židle; Životopis tohoto století; Z čínských kronik; I když to není k víře; V témž svazku lze číst; Vraťme se však k naší věci; Zrovna tak je ovšem třeba; Pozůstatkům prostých lidí; Tao; Báje o Narcisovi; Nic; Kafka v Berlíně; Smetí; Vzduch; Moře; Světoběžník; Pohlednice; Sicílie, Agrigento; Santa Flavia; Mys Zaffarano; Solunto; Sardinie, Porto Corallo; Gibraltar; Návrat do Paříže; Milenci ve vedlejším pokoji; Stín ženy za oknem; Volný výhled; Noční myšlenky; Úděl; Život; Popis jednoho zápasu; Cestou domů; Z nářků Pierra Abélarda; Vždycky jsem býval rád; Přistihl jsem se; Našel jsem; I to zrcadlo; Nemohu ani číst; Nedělám nic; Krátce a znovu; Tři schody k zahradě; Baudelaire v Bruselu

Lístek

MARC
Náhledy
Sny a malé básně v prózeSny a malé básně v próze