Kniha

Rozvodová tematika a moderní psychologie

Vydání: Karolinum 2006 | Jazyk: čeština | Signatura: L 12908

Příručka určená terapeutům, sociálním pracovníkům, pedagogům a především rozvádějícím se rodičům k jednání a chování, které co nejméně poškodí jejich děti.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Rozvodová tematika a moderní psychologie

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Autoři se zabývají obdobím rodinného života po rozvodu rodičů. Uvádějí výčet deseti kritérií pro posuzování kvality výchovných předpokladů rodičů, řeší otázku styku dítěte s druhým rodičem, popisují syndrom zavržení rodiče, jeho příčiny, diagnostiku i terapii. Publikace otvírá i problém výslechu nezletilého před soudem. Text nabízí návody na zlepšení situace, především mediací - kultivovaným řešením sporu s přijatelným výsledkem pro obě strany pomocí prostředníka - mediátora. Další možností je psycholog či psychoterapeut, manželská poradna nebo advokátní kancelář. Závěrem prezentují vzor rodičovské dohody upravující způsob péče o dítě a návrh rodiče soudu na úpravu poměrů dítěte formou střídavé výchovy. Každá kapitola je doplněna seznamem doporučené literatury i souvisejícími webovými adresami.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíBAKALÁŘ, Eduard
NázevRozvodová tematika a moderní psychologie
Podnázev(studijní texty jsou zaměřeny na osud dítěte, jehož rodiče procházejí nebo již prošli rozvodem)
AutorEduard Bakalář a kol. aut
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelKarolinum
Rok vydání2006
Rozsah124 s.
Durata
Vybavenítab.
Rozměry21 cm
Počet stran124
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-246-1089-2
Cena100
Obsahová char. "OCH"L2b
Obsah OCHuHygiena duševního života. Časová tíseň. Stresy. Fobie. Agresivita. Úzkost. Bolest. Napětí. Mezilidské vztahy. Asertivita. Image. Řeč těla.

Lístek

MARC
Náhledy
Rozvodová tematika a moderní psychologieRozvodová tematika a moderní psychologieRozvodová tematika a moderní psychologieRozvodová tematika a moderní psychologie