Kniha

Rozumově nadané děti s dyslexií

Vydání: Portál 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: N 8879

Problematika nadaných dětí se souběžnou poruchou učení. Publikace určená učitelům, psychologům, speciálním pedagogům a rodičům.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Rozumově nadané děti s dyslexií

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

U dětí s tzv. dvojí výjimečností - souhrou rozumového nadání i handicapu - nedojde často k rozpoznání talentu. Autorčiným záměrem je vytvoření takového systému, ve kterém již nebudou mimořádně nadané děti s dyslexií vyřazovány ze vzdělání dříve, než budou moci skutečně vyniknout. Text vysvětluje, jak tyto děti rozpoznat, jak obvykle kompenzují svůj handicap, jaký je častý profil jejich schopností a handicapů při psychologickém vyšetření, jaký je obvykle jejich styl učení, paměť, motivace, tvořivost, jaké mají sociální a emocionální problémy. Publikace se opírá o zahraniční poznatky, ale vychází z českého výzkumu a úzkého kontaktu s konkrétními nadanými žáky a studenty s dyslexií.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPORTEŠOVÁ, Šárka
NázevRozumově nadané děti s dyslexií
AutorŠárka Portešová
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2011
Rozsah213 s., [8] s. obr.
Durata
Vybaveníobr., 14 tabulek
Rozměry21 cm
Počet stran213
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7367-990-3
Cena269
Obsahová char. "OCH"N1b1
Obsah OCHuVyučování. Didaktika. Metodika. Speciální pedagogika (logopedie, somatopedie, psychopedie, etopedie, surdopedie, tyflopedie). Prostředí ve třídě. Vyučování cizích jazyků, e-learning. Sdělovací prostředky a informační technologie ve vyučovacím procesu. Výuka a výchovné programy jednotlivých předmětů. Vyučování speciálních skupin žáků. Výchova a výuka zdravotně postižených - dospělých i dětí.

Lístek

MARC
Náhledy
Rozumově nadané děti s dyslexiíRozumově nadané děti s dyslexií