Kniha

Psychologie lidské komunikace

Vydání: Portál 2000 | Jazyk: čeština | Signatura: L 9535

Teoretická studie, která analyzuje mezilidskou komunikaci v tradičném pojetí i z pohledu novějších psychologických teorií.

Více informací...

Omlouváme se, tento titul je v Městské knihovně v Praze nedostupný.

Zkuste štěstí v dalších českých knihovnách a hledejte nedostupné tituly na www.knihovny.cz.

KONTAKTUJTE NÁS
Psychologie lidské komunikace

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Zkoumání lidské komunikace je předmětem mnoha vědních disciplin, které autor propojuje pod jediný široce pojatý obor pod označením psychologie lidské komunikace. Monografie je rozdělena do dvou hlavních částí. V první části seznamuje se základními pojmy /verbální, neverbální a masová komunikace/ a analyzuje proces komunikace z hlediska tradičních oborů, které se zabývají dorozumíváním mezi lidmi. V druhé části provází čtenáře speciálními, novějšími teoriemi, např. teorií her, transakční analýzou nebo systémovým přístupem, asertivitou a zabývá se i poruchami v interpersonální komunikaci. Tato obsáhlá studie je určena předším studentům psychologie a pedagogiky i jako učební text a všem zájemcům, kteří porozumí odbornému textu.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíVYBÍRAL, Zbyněk
NázevPsychologie lidské komunikace
AutorZbyněk Vybíral
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2000
Rozsah263 s.
Durata
Vybavení6 obr., 6 tab.
Rozměry20 cm
Počet stran263
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-7178-291-2
Cena257
Obsahová char. "OCH"L2a
Obsah OCHuObecná psychologie. Teorie. Metody. Zákony. Psychologické směry a školy. Psychologie pro pedagogy. Sociální psychologie. Aplikovaná psychologie.

Lístek

MARC
Náhledy
Psychologie lidské komunikacePsychologie lidské komunikacePsychologie lidské komunikacePsychologie lidské komunikacePsychologie lidské komunikace