Kniha

Psychologie environmentálních problémů

Vydání: Portál 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: L 15458

Ekopsychologická monografie aplikuje poznatky psychologie na vztah lidí k životnímu prostředí. Podává nástin environmentálního myšlení a chování, bez kterých není možné zachovat trvale udržitelný svět.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Psychologie environmentálních problémů

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Kniha propojuje psychologické poznatky s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Východiskem je skutečnost, že psychologie jako věda o lidském prožívání a chování může svými poznatky významně přispět k soudobým snahám o větší environmentální udržitelnost. Těžištěm textu je šest kapitol, v nichž autorky aplikují poznatky šesti základních psychologických směrů (psychoanalýzy, sociální psychologie, behaviorismu, kognitivní psychologie, fyziologické psychologie a holistických proudů v psychologii) na téma soudobých environmentálních problémů a rizik. Čtenářům-nepsychologům v úvodu každé kapitoly vysvětlují základní východiska a poznatky jednotlivých psychologických směrů. Uváděno je mnoho příkladů z environmentální praxe, z vlastních zkušeností autorek. Nakladatelská anotace.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíWINTER, Deborah Du Nann
NázevPsychologie environmentálních problémů
AutorDeborah Du Nann Winterová, Susan M. Kogerová ; [z angl. orig. přel. Jiří Foltýn]
PřekladatelFoltýn, Jiří
Autor textuKoger, Susan M.
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2009
Rozsah295 s.
Durata
Vybaveníobr., schémata, grafy
Rozměry23 cm
Počet stran295
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7367-593-6
Cena515
Obsahová char. "OCH"L2a
Obsah OCHuObecná psychologie. Teorie. Metody. Zákony. Psychologické směry a školy. Psychologie pro pedagogy. Sociální psychologie. Aplikovaná psychologie.

Lístek

MARC