E-kniha

Prostitutky

Vydání: Prostor 2013 | Jazyk: čeština

Soubor jedenácti povídek současného autora se zabývá nejen nejstarším řemeslem na světě, ale i situacemi, v nichž život lze nejlépe vyjádřit slovem na pět písmen, jež hanlivým termínem označuje nositelku zmíněné profese.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Prostitutky

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Půdorys jedenácti krátkých próz je základnou pro neobvyklé osudy, propojené v nejrůznějších souvislostech s titulním podstatným jménem. Prostituce však pro autora není termínem, od něhož se odráží k laciným příběhům. Naopak se pokouší sledovat situace, v nichž se lidé ocitnou v mezních polohách, na nichž se podepisují i změny společenského klimatu. V první povídce se třeba divadelní výtvarník setkává se spolužákem, protřelým byznysmenem, jenž po něm chce odhadnout své případné šance u teoretičky umění, s níž se seznámil v Německu. Netuší ovšem, že jevištní návrhář, jenž se dostává do role dohazovače, prožil s touto dámou nespoutaný vztah. Moníkovy texty jsou ironickým zrcadlem, v němž se člověk ukazuje nejen jako erotický robot, který sex potřebuje či dává za úplatu, ale i jako zkrachovalý a nešťastný jedinec, jenž hledá a potřebuje lásku k plně hodnotnému životu.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíMoník, Josef
NázevProstitutky
AutorJosef Moník
VydáníElektronické vydání první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelProstor
Rok vydání2013
Rozsah1 online zdroj (128 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran128
Doprovodný materiál
Poznámka
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název dílčí částiDohazovač --; Hledání otce --; Nevěsta byla v bílém --; Ukaž mi Čou En-laje --; Kormidelník z Kašparovy Lhoty --; Vánoce ve Valetu --; Teplý ombudsman --; Also nazdar! --; Hlídač majáku --; Labyrint srdce a ráj světa --; Externí průvodce

Lístek

MARC