Kniha

Praha a menšiny

Vydání: Etnologický ústav AV ČR, v.v.i. ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Domem národnostních menšin, o.p.s. 2015 | Jazyk: čeština | Signatura: G 16104

Stati o národnostních menšinách v České republice, zvláště v Praze.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Praha a menšiny

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Sborník příspěvků z mezinárodní konference konané v roce 2014. Celkem dvacet statí se zabývá problematikou menšinových národností v Česku a v Praze. Stati přinášejí zajímavá čísla o menšinách Slováků, Romů, Němců, Ukrajinců, Vietnamců, Rusínů a dalších, o jejich krajanském spolkovém životě a celkově o integraci do české společnosti. Zmiňovány jsou projekty na podporu sociálně slabých rodin z těchto menšin, zvláště na podporu vzdělání. Komplexně je představen Dům národnostních menšin, který působí na Novém Městě v Praze, a kde probíhá všestranná kulturně-vzdělávací činnost. Za každou statí je uveden seznam literatury k danému tématu.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPRAHA
NázevPraha a menšiny
Podnázevsborník příspěvků z mezinárodní konference konané v Praze dne 4. prosince 2014
VydáníVydání první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelEtnologický ústav AV ČR, v.v.i. ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Domem národnostních menšin, o.p.s.
Rok vydání2015
Rozsah224 stran
Durata
Vybaveníbarevné ilustrace, portréty
Rozměry24 cm
Počet stran224
Doprovodný materiál
PoznámkaČástečně slovenský text, anglické resumé
ISBN978-80-87112-95-3; 978-80-906147-0-3
Cena180
Obsahová char. "OCH"G3c1
Obsah OCHuNárodnostní hnutí. Národnostní otázky. Národnostní menšiny. Krajané a státní příslušníci v zahraničí. Rasismus. Nacionalismus. Antisemitismus. Šovinismus. Holocaust. Fašismus.

Lístek

MARC
Náhledy
Praha a menšinyPraha a menšinyPraha a menšiny