Kniha

Povídky malostranské

Vydání: Fragment 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 60712 | Chci jiné vydání

Jedna z nejčtenějších a nejpopulárnějších Nerudových knih je prodchnuta láskou a úctou k prostým lidem. Poněkud nezvyklé je spojení klasického díla s ilustracemi humoristy Petra Urbana.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Povídky malostranské

Další vydání

(31)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ze sbírky třinácti povídek z Malé Strany zaznívá nejenom autorův hluboký soucit s chudými, slabými a stále ponižovanými obyvateli nuzných malostranských příbytků, ale i odsouzení nadutých a bezcitných maloměšťáků, kteří je ponižují. Kniha je jedinečná nejen uměleckou bravurou, ale hlavně hlubokým pochopením pro nelehký osud drobných figurek svérázné pražské čtvrti, v níž Neruda dlouhá léta žil a jejíž neopakovatelnou atmosféru vykreslil s mistrovskou přesvědčivostí.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíNERUDA, Jan
NázevPovídky malostranské
AutorJan Neruda ; il. Petr Urban
IlustrátorUrban, Petr
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelFragment
Rok vydání2009
Rozsah220 s.
Durata
Vybavení
Rozměry24 cm
Počet stran220
Doprovodný materiál
Název ediceJan Neruda
Poznámka
ISBN978-80-253-0888-2
Cena299
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název povídkyTýden v tichém domě; Pan Ryšánek a pan Schlegl; Přivedla žebráka na mizinu; O měkkém srdci paní Rusky; Večerní šplechty; Doktor Kazisvět; Hastrman; Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku; U tří lilií; Svatováclavská mše; Jak to přišlo, že dne 20. srpna roku 1849, o půl jedné s poledne, Rakousko nebylo rozbořeno; Psáno o letošních Dušičkách; Figurky - idylický úryvek ze zápisek advokátního koncipienta

Lístek

MARC