Kniha

Povídky malostranské

Vydání: Albatros 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 59338 | Chci jiné vydání

Klasické dílo české literatury druhé poloviny 19. století, jedna z nejčtenějších a nejpopulárnějších Nerudových knih, je prodchnuté láskou a úctou k prostým lidem.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Povídky malostranské

Další vydání

(33)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ze sbírky třinácti povídek z Malé Strany zaznívá nejenom autorův hluboký soucit s chudými, slabými a stále ponižovanými obyvateli nuzných malostranských příbytků, ale i odsouzení nadutých a bezcitných maloměšťáků, kteří je ponižují. Kniha je jedinečná nejen uměleckou bravurou, ale hlavně hlubokým pochopením pro nelehký osud drobných figurek svérázné pražské čtvrti, v níž Neruda dlouhá léta žil a jejíž neopakovatelnou atmosféru vykreslil s mistrovskou přesvědčivostí. Text doprovázejí ilustrace J. F. Palmeho, kniha je opatřena doslovem Petra Onufera a vysvětlivkami.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíNERUDA, Jan
NázevPovídky malostranské
AutorJan Neruda ; [dosl. Petr Onufer] ; [il. Jaromír František Palme]
IlustrátorPalme, Jaromír František
VydáníV této podobě 1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAlbatros
Rok vydání2009
Rozsah267 s.
Durata
Vybavení
Rozměry25 cm
Počet stran267
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-00-02148-5
Cena299
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název dílčí částiTýden v tichém domě --; Pan Ryšánek a pan Schlegl --; Přivedla žebráka na mizinu --; O měkkém srdci paní Rusky --; Večerní šplechty --; Doktor Kazisvět --; Hastrman --; Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku --; U tří lilií --; Svatováclavská mše --; Jak to přišlo, že dne 20. srpna roku 1849, o půl jedné s poledne, Rakousko nebylo rozbořeno --; Psáno o letošních Dušičkách --; Figurky - idylický úryvek ze zápisek advokátního koncipienta

Lístek

MARC