Kniha

Odpověď na Jóba

Vydání: Vyšehrad 2015 | Jazyk: čeština | Signatura: L 19425

Jungovy úvahy o otázce dobra a zla, lidského utrpení a vývoji lidských představ o Bohu na základě psychologické interpretace biblického příběhu o Jóbovi. Záměrem autora je představit pohled na různé aspekty náboženského prožitku jednotlivce.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Odpověď na Jóba

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ve své poslední knize se Jung vyrovnává se základními náboženskými otázkami a hledá odpověď na problém lidského utrpení. Zároveň zkoumá naše představy o (biblickém) Bohu jako symbolu dobra i zla a symbolu nevědomí, neoddělitelného od archetypu bytostného Já (Selbst). Tento nevědomý archetyp celistvosti je později narušen v křesťanství, ve kterém je Bůh zbaven své temné stránky. Z hlediska analytické psychologie zkoumá Jung také některé biblické, gnostické a církevní symboly, např. Sofii (Moudrost), Krista, Janovu Apokalypsu nebo vyhlášení dogmatu o nanebevzetí Panny Marie v r. 1950.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíJUNG, Carl Gustav
NázevOdpověď na Jóba
AutorCarl Gustav Jung ; z německého originálu Antwort auf Hiob přeložil Karel Plocek
PřekladatelPlocek, Karel
VydáníVydání druhé, ve Vyšehradu první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelVyšehrad
Rok vydání2015
Rozsah138 stran
Durata
Vybavení
Rozměry21 cm
Počet stran138
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7429-550-8
Cena218
Obsahová char. "OCH"L6i
Obsah OCHuNáboženství a srovnávací věda o náboženství (religionistika). Lidová religiozita. Filozofie a psychologie náboženství. Náboženský fanatismus. Sekty (obecná problematika).

Lístek

MARC
Náhledy
Odpověď na Jóba