Kniha

Ó kdežpak

Vydání: Práce 1991 | Jazyk: čeština | Signatura: B 17627

Sbírka přináší verše, jejichž základní tématikou zůstávají motivy odcizení, které se promítají do každodenních událostí.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Ó kdežpak

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Básník se zde odpoutává od své krajiny fantazie a vstupuje do reálného světa, v němž však jeho fantaskní motivy nacházejí obecnou platnost. Básně jsou napsány uhrančivým rukopisem autora, kde má drsnost a syrovost výrazu své funkční uplatnění.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíWERNISCH, Ivan
NázevÓ kdežpak
Podnázevbásně
AutorIvan Wernisch ; dosl. napsal Vladimír Karfík
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydánícs
NakladatelPráce
Rok vydání1991
Rozsah99 s.
Durata
Vybaveníil.
Rozměry13 cm
Počet stran99
Doprovodný materiál
Název ediceKlín
Poznámka
ISBN80-208-0145-6
Cena28
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněOdněkud někam; Nic; Trumfy; Tyhlety chmurné průjezdy; Večerní slunce; Prožili jsme mnoho z toho...; V nijakém městě; Zapomenutý; Velký dům; Zahrada nestoudnosti; Slyšíš ty ptáky; Taková hra: zavři oči nahmátni knihu...; Stmívání v Uhrách; Doupě latinářů; Malý kouzelník; Dobrý večer; Otravná pohádka pro otravná pacholátka; Dobrá rada; Zlý pes; Kanape; Lidé z jedné vsi a lidé z druhé vsi; O ženách, které vařily kaši; Tři Fuové; Město; Konec světa už dávno...; Nepovažuji za vyloučené...; Nebyli dva, aniž jeden; Ó kdežpak; Kvoč; Byl proti Abydu Sestos; Kdo kdy okusil; Am Feigenbaum...; To všechno...; Tichounce; Život je sen; Lež; Had; Prasinec; Procházka kolem pivovaru; Šel pro krev; Podívá se na hodinky...; O okapovou rouru...; Mlha se zvedá; Mouchy; Smrt; Chodit po provaze...
Název dílčí částiNic; Doupě latinářů; Ó kdežpak

Lístek

MARC
Náhledy
Ó kdežpakÓ kdežpak