E-kniha

Nové zpěvy

Vydání: Městská knihovna v Praze 2018 | Jazyk: čeština

Soubor civilizační poezie, jehož první vydání (později i několikrát přepracové) bylo českým novinářem, básníkem, literárním a výtvarným kritikem premiérově publikováno roku 1918.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Nové zpěvy

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Dnes již klasická Neumannova sbírka obsahuje tři základní oddíly: v prvních dvou ("Zpěvy drátů", "Zpěvy z lomozu") oslavuje básník mohutný nástup technických vymožeností na počátku dvacátého století. Neumann je fascinován pronikavou silou mohutných energi (zvláště pak elektrickým proudem), které začaly ovlivňovat lidské osudy na celé planetě. V kontrastu s těmito dvěma částmi pak působí závěr celého souboru ("Zpěvy z ticha"), kte se básník nechává inspirovat především přírodními obrazy, obsahujícími poetické, lyrické i hymnické reflexe.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíNeumann, Stanislav Kostka
NázevNové zpěvy
AutorStanislav Kostka Neumann
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2018
Rozsah1 online zdroj (129 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran129
Doprovodný materiál
Název ediceKlasická česká poezie
Poznámka
ISBN978-80-7587-778-9; 978-80-7587-777-2; 978-80-7587-779-6; 978-80-7587-780-2
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiZpěvy drátů --; Zpěvy světel --; Zpěv obloukových lamp v hostinské zahradě --; Zpěv světel z nevěstinců --; Zpěv nádražních světel --; Zpěvy z lomozu --; Černoch --; Cirkus --; Chvála rotačky --; Modlitba k mocnostem života --; Zpěv z nabitých let --; Budoucí lidé --; Podaná ruka --; Stavba vodovodu --; Jarní neděle --; Jdou hodiny --; Zpěvy z ticha --; Panychida Za Jaroslava Vrchlického --; Chvála selky --; Dub --; Zpěv zimní --; Zde, v této uličce úzké… --; Ledy v dubnu --; Sloky mých dní --; Skřivan --; Den --; Deště v květnu --; Na červnové zemi --; Říčka v létě --; Ráno --; Rybolov --; Touhy --; Když cestu mi vroubila šalvěj --; Radost --; Křídlovka

Lístek

MARC