E-kniha

Nové zpěvy sladké Francie

Vydání: Městská knihovna v Praze 2017 | Jazyk: čeština

Druhá část Zpěvů sladké Francie, poprvé samostatně vydaná roku 1930, v níž významný překladatel a frankofil Hanuš Jelínek pokračoval v mistrovských překladech francouzské lidové poezie z 15. až 18. století.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Nové zpěvy sladké Francie

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Překlady Hanuše Jelínka jsou dnes hodnoceny jako kongeniální dílo, které vzhledem ke svému mistrovskému provedení vychází ve stále nových edicích a stalo se již i součastí překladové literární klasiky. Jelínkův výběr textů se soustředil na tu část francouzské lidové poezie, která ho přitahovala svou melodičností a zpěvností, takže není divu, že se stala inspirací i pro některé skupiny a interprety na české hudební scéně. Básně mají mnohdy charakter šansonů, které skrývají dějové epizody, přibližují středověký život a pokoušejí se nahlížet do vnitřního světa nebo citů a prožitků prostých venkovských lidí.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíJelínek, Hanuš
NázevNové zpěvy sladké Francie
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2017
Rozsah1 online zdroj (84 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran84
Doprovodný materiál
Název ediceE-knihovna
Poznámka
ISBN978-80-7587-241-8; 978-80-7587-240-1; 978-80-7587-242-5; 978-80-7587-243-2
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiPernetta --; Escrivetta --; Krásná lazebnice --; Josef a Maria v Betlémě --; Renaud, vrah žen --; Kající Magdaléna --; Kristovo umučení --; Lombardská paní --; Zachráněná ovce --; Bílá laň --; Jeptiška --; Pomstěná sestra --; Anglická svatba --; Loď s obilím aneb Ošizená paní --; Na svatého Jana --; Koleda --; Kaliba --; Matěj Tuhý --; Nedočkavá --; Poustevníkova dcera --; Bárka --; Hodná žena --; Slavíček --; Bába --; Sirotci --; Krásná loď --; Robinet --; Pijácká --; Rybníček --; Formanova žena --; Necita --; Zrazená --; Straka --; Pastýřka --; Píseň pro nevěstu --; Dřeváčky --; Bojácná --; Dezertér --; Bubeník

Lístek

MARC