Kniha

Nebezpečné bylinkářství

Vydání: Gemma89 1994 | Jazyk: čeština | Signatura: P 5354

Kniha upozorňuje všechny amatérské bylinkáře na nejrůznější nebezpečí, která sebou přináší nesprávné používání, dávkování a kombinování léčivých rostlin.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Nebezpečné bylinkářství

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Kniha upozorňuje všechny amatérské bylinkáře na nejrůznější nebezpečí, která sebou přináší nesprávné používání a zpracování léčivých bylin, a to nejen jedovatých. Obecný úvod informuje o rostlinných jedech a alergenech, o možnostech záměny léčivých rostlin s jinými druhy, o špatném dávkování a kombinování léčivek a o nebezpečí, které vzniká špatným postupem při sušení a skladování rostlin nebo jejich sběrem na nevhodné lokalitě. Speciální část je věnována popisu jedovatých rostlin, které jsou u nás běžně předepisovány a používány,. U každé rostliny je uveden český a latinský název, běžné názvy lidové, stručně je popsán vzhled, výskyt a způsob užití rostliny. Podrobně jsou popsány příznaky a průběh otravy a možnosti poskytnutí první pomoci a léčby. Speciální část je doplněna seznamy rostlin nevhodných pro těhotné, rostlin nevhodných při některých stavech a nemocech, rostlin způsobujících dermatitidy a alergie a rostlin zvyšujících citlivost na sluneční záření.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíSEKYT, Viktor
NázevNebezpečné bylinkářství
Podnázevaneb jak si neuškodit léčivými rostlinami
AutorViktor Sekyt
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGemma89
Rok vydání1994
Rozsah138 s.
Durata
Vybavení
Rozměry24 cm
Počet stran138
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-85206-20-X
Cena81
Obsahová char. "OCH"P4e
Obsah OCHuAlternativní medicína. Homeopatie. Fytoterapie. Aromaterapie. Orientální medicína. Akupunktura. Akupresura. Lidové léčitelství.

Lístek

MARC
Náhledy
Nebezpečné bylinkářstvíNebezpečné bylinkářství