Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod   Katalog   Titul

E-kniha

Národopisné a cestopisné obrazy ze Slovenska

Vydání: Městská knihovna v Praze | Jazyk: čeština

Kniha obsahuje Obrazy z okolí domažlického většinou psané jako dopisy do časopisů a novin z let 1845-48, v nichž Němcová ukazuje současný život na Chodsku, lidové zvyky...atd.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Národopisné a cestopisné obrazy ze Slovenska

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Dále obsahuje sérii dopisů z jejího pobytu ve Františkových Lázních v r. 1846 zachycujících humorně a ironicky život šlechty a měšťáků, studie o životě na Slovensku a v Uhrách (1854-59). Studie jsou proloženy soudobými dopisy B.N., nebo jen jejich úryvky.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíNĚMCOVÁ, Božena
NázevNárodopisné a cestopisné obrazy ze Slovenska
AutorBožena Němcová
Vydání
Měřítko
Místo vydání
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rozsah
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran
Doprovodný materiál
Poznámka
Obsahová char. "OCH"E2a1
Obsah OCHuCestopisy: Střední Evropa. Česká republika. Slovensko. Rakousko. Maďarsko. Polsko.
Název dílčí částiUherské město; Vzpomínky z cesty po Uhřích; Z Uher; Živnost; Okolí a hospodářství; Kosba; Žatva; Sadba; Ovoce; Vinná loza; Vinobračka; Statek; Čeleď; Obecné řízení; Školy; Povaha lidu; Domácí život; Svatby; Narozeniny a křestné hody; Úmrtí, pohřeb a kar; Svátky; Kraje a lesy ve Zvolensku; Poslední medvěd na Čerchově u Chodova nedaleko Domažlic a honba na medvěda na Polhoře v Gajdošově potoku na Slovensku; Starožitnosti v Gemeru; Malohontská stolice; Starožitné památky v podhoří Buku v Stolici Boršódské; Hry; Tělocvičné hry slovenských chlapců; Hra na pannu; Proplétání věnců; Hra na nevěstu; Hra na kuřátko a jestřába; Hra na svinku; Hra na pukanku; Vánoční hra slovenských chlapců; Hádanky; Písně a říkanky

Lístek

MARC