Kniha

Náboženství a moderní česká společnost

Vydání: Grada Publishing 2010 | Jazyk: čeština | Signatura: L 15367

Publikace je věnována analýze role náboženství v české společnosti ve 20. a na začátku 21. století a proměnám vztahu české společnosti k tomuto významnému kulturně-společenskému fenoménu.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Náboženství a moderní česká společnost

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Publikace je určena především studentům humanitních a společenskovědních oborů. Zabývá se problémem náboženství v české společnosti jednak v historické perspektivě, kdy zkoumá zejména vztah mezi náboženstvím a politikou v kontextu vzniku moderního českého národa, samostatného státu a komunistického režimu, jednak v religionistické perspektivě, kdy se zaměřuje na jednotlivé podoby religiozity v české společnosti a její proměny. Pozornost věnuje i tzv. českému ateismu. Cílem je podat plastický obraz náboženského života české společnosti a zpochybnit některé hluboce zažité "mýty", mezi které patří i tvrzení o nejateističtějším národě světa. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíVÁCLAVÍK, David
NázevNáboženství a moderní česká společnost
AutorDavid Václavík
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGrada Publishing
Rok vydání2010
Rozsah243 s.
Durata
Vybavení21 grafů, 31 tab.
Rozměry21 cm
Počet stran243
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-247-2468-3
Cena299
Obsahová char. "OCH"L6i
Obsah OCHuNáboženství a srovnávací věda o náboženství (religionistika). Lidová religiozita. Filozofie a psychologie náboženství. Náboženský fanatismus. Sekty (obecná problematika).

Lístek

MARC