Kniha

Na vlnách TSF

Vydání: Akropolis 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: B 21889 | Chci jiné vydání

Reprint slavné básnické sbírky Jaroslava Seiferta z roku 1925, vycházející v původní, zcela originální typografické úpravě.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Na vlnách TSF

Další vydání

(3)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ve sbírce, která v dalších reedicích nesla název "Svatební cesta", se Seifert jednoznačně přihlásil k programu českého poetismu. V jeho úvodu vzdává hold zakladateli moderní francouzské poezie Apollinaireovi a zároveň se také pokouší vyjádřit zkušenosti své generace, dále popisuje své dojmy z cest po Francii a Itálii, které se pro něho staly vítaným inspiračním zdrojem. Ve druhé části sbírky předkládá ve vynalézavé tiskové úpravě verše, mapující některé příznačné tématické okruhy poetismu dvacátých let minulého století: objevuje se zde svět kaváren, cirkusu, sportu, cestování - a také lásky, která je zde představena v něžných a tklivých barvách.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíSEIFERT, Jaroslav
NázevNa vlnách TSF
Podnázevpoesie
AutorJaroslav Seifert ; [editor Karel Teige]
Vydání5. vyd. (v nakl. Akropolis 3. vyd.)
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAkropolis
Rok vydání2011
Rozsah68 s.
Durata
Vybavení
Rozměry23 cm
Počet stran68
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-87481-40-0
Cena199
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněGuillaume Apollinaire; Žhavé ovoce; Svatební cesta; Odjezd lodi; Marseille; Přístav; Moře; Mramorové město; Hôtel "Côte d'Azur"; Park; Má Itálie; Večerní světla; Verše o dvou utopencích; Večer v kavárně; Výstředník; Všecky vůně; Zrcadlo čtverec; Miss Gada-Nigi; Cirkus; Král Herodes; Zmrzlina poesie; Moudrost; Žárovka; Krása; Rebus; Objevy; Ulice; Oči; Vějíř; Počitadlo; Básník; New York; Napoleon; Útěcha; Láska; Filosofie; Slova na magnetu; !!Hallo!!; Zloděj a hodiny; S koketní dámou; Koncertní kavárna; Lawn-tennis; Dým cigarety; Horečka; Osud; Rue de la Paix; Hřbitov v Janově; Hedvábný kapesník; Býti rybářem

Lístek

MARC