E-kniha

Na štěrcích

Vydání: Městská knihovna v Praze 2018 | Jazyk: čeština

Básnická prvotina laureátky literární soutěže Ortenova Kutná Hora obsahuje verše, které jsou inspirovány především jihomoravskou krajinou.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Na štěrcích

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Intenzivní citový vztah k oblasti, kde "rozoranými poli táhne se vůně burčáků", je charakteristickým rysem této sbírky, která prozodickým veršem vyslovuje to podstatné, co pro autorku pobyt v této lokalitě znamená. Z veršů je cítít niterné, až bolestné sepětí s krajinou, kde na jedné straně "nad vinohradem si.. pobrukoval básník Skácel," na druhé však "nebe korá a země koroduje." Zdá se, že jižní Morava se pro autorku stane celoživotním inspiračním zdrojem, který ji introspektivní metodou (podobně jako v tomto cyklu) bude i nadále dávat příležitost zachytit odraz nálad střídajících se ročních období, vztah k otci a matce či meditaci nad okamžikem, kdy se nad dědinou rozednívá.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíHyblerová, Lucie
NázevNa štěrcích
AutorLucie Hyblerová
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2018
Rozsah1 online zdroj (32 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran32
Doprovodný materiál
Název ediceSoučasná česká poezie
Poznámka
ISBN978-80-7587-742-0; 978-80-7587-741-3; 978-80-7587-743-7; 978-80-7587-744-4
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiBurčáky --; Rozednívání na dědině --; Ono se to poddá --; Pyžama --; Čtyři roky v kuse se budit --; Načekat --; Kaštany --; Už je to dávno --; Bolavé noci --; Koncem březí --; Tati - tati --; Spousta věcí se změnila --; Vědět --; Z vody --; Nině --; Z vajec --; Za Skácelem --; V čibuku --; Odřezat --; Odchody do polí --; V noci se přidělují rány --; Strachy --; Moravní

Lístek

MARC