Kniha

Metamorfózy politiky

Vydání: Archiv hlavního města Prahy 2013 | Jazyk: čeština | Signatura: D 21278

Pozadí vzniku a realizace pražských pomníků upomínající na významné osobnosti i události českých dějin, které vznikly v 19. století či na počátku století 20.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Metamorfózy politiky

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Publikace byla vydána při příležitosti stejnojmenné výstavy (Clam-Gallasův palác, 2013-2014). Má dvě části: první obsahuje stati o pomníkové tvorbě v Čechách v 19. století, druhá je katalogem přibližujícím exponáty z výstavy. Stati pojednávají o pozadí vzniku pomníků, o jejich financování, o vypsaných soutěžích, o vítězných architektech. Vybrány jsou nejdůležitější sochy a pomníky té doby: Jungmannův, Palackého, Husův pomník, pomník sv.Václava, Karla IV. i další. Každá stať je vybavena poznámkovým aparátem a fotografiemi. V druhé části najdeme pod čísly exponátů grafiky, kresby, medaile, miniatury a modely pomníků předních sochařů té doby (J.V. Myslbeka, B. Schnircha, S. Suchardy a dalších). V závěru jsou připojeny krátké medailóny sochařů a shrnutí tématu v angličtině.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíMETAMORFÓZY
NázevMetamorfózy politiky
Podnázevpražské pomníky 19. století : publikace k výstavě : Clam-Gallasův palác 25. září 2013 - 5. ledna 2014
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelArchiv hlavního města Prahy
Rok vydání2013
Rozsah332 s.
Durata
Vybavenífot., plány, faksim.
Rozměry22 cm
Počet stran332
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-86852-52-2
Cena200
Obsahová char. "OCH"D5b3b
Obsah OCHuPražské sochařství. Pražské sochy a pomníky. Pražské sloupy a obelisky. Pražské pamětní desky. Pražské zvony a zvonice. Pražské kašny. Pražské mincovnictví.

Lístek

MARC
Náhledy
Metamorfózy politiky