E-kniha

Mediální gramotnost v knihovně

Vydání: Městská knihovna v Praze 2022 | Jazyk: čeština

Příručka nabízí postupy, které mohou pracovníci knihoven použít při plánování aktivit určených pro vzdělávání dospělých v oblasti mediální gramotnosti.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Mediální gramotnost v knihovně

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Tématu mediální gramotnosti se věnují knihovny po celém světě. Pro české knihovny se mediální gramotnost stala hlavním tématem v letech 2023 až 2024, americké knihovny začaly již o pár let dříve. Konkrétně v roce 2019, kdy Americká knihovnická asociace (ALA) vydala ve spolupráci s partnery a odborníky praktickou příručku pro knihovníky, která se dostává v českém překladu i české knihovnické veřejnosti. I přes geografické rozdíly je publikace užitečným průvodcem základy mediální gramotnosti s mnoha využitelnými tipy v knihovnické praxi. Text dokumentuje zdroje, osvědčené postupy, nástroje a doporučení, jež mohou knihovny využít k lepšímu rozhodování při poskytování či designování služeb a výběru nabízených zdrojů souvisejících s mediální gramotností.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíMediální gramotnost v knihovně
NázevMediální gramotnost v knihovně
Podnázevprůvodce pro knihovnickou praxi
PřekladatelBechný, Daniel
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2022
Rozsah1 online zdroj (31 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran31
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-274-3263-9
Obsahová char. "OCH"N2f
Obsah OCHuKnihovnictví. Dějiny knihovnictví a knihoven. Práce se čtenářem. Služba čtenáři. Metodika četby knih. Kultura četby. Knihovní fondy, jejich doplňování a organizace. Katalogy a katalogizace. Budovy a místnosti knihoven, vnitřní vybavení a zařízení knihoven.

Lístek

MARC