Kniha

Matyáš Gallas

Vydání: Grada Publishing 2013 | Jazyk: čeština | Signatura: D 21022

Životopis rakouského generála italského původu, který působil během třicetileté války ve službách císařů Ferdinanda II. a Ferdinanda III.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Matyáš Gallas

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Matyáš Gallas, narozený v tridentském biskupství, se rozhodl pro vojenskou dráhu. Nejdřive vstoupil do vojska katolické Ligy, posléze byl přijat do císařské armády. Monografie popisuje Gallasovu vojenskou kariéru v císařských službách, jeho podíl na vedení bojových operací za třicetileté války (bitva u Nördlingen, tažení proti Francii či proti Švédům). Zabývá se zároveň úlohou, kterou Matyáš Gallas sehrál při odstranění Albrechta z Valdštejna roku 1634. Gallas získal jako odměnu za věrné služby rozsáhlé majetky v Čechách (Frýdlant, Liberec), byl přijat do panského stavu a získal český inkolát. České země se tak staly pro další generace Gallasů novým domovem. Dalším osudům rodu Gallasů na našem území se věnuje doplňující stať Jana Kiliána. Nechybí chronologie Gallasova života, historické portréty a vyobrazení míst, která jsou s Matyášem Gallasem spojena.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíREBITSCH, Robert
NázevMatyáš Gallas
Podnázev(1588-1647) : císařský generál a Valdštejnův "dědic"
AutorRobert Rebitsch ; přeložil, úvodem a závěrečnou kapitolou opatřil Jan Kilián
PřekladatelKilián, Jan
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGrada Publishing
Rok vydání2013
Rozsah399 s., [16] s. fot
Durata
Vybaveníil., fot., faksim.
Rozměry24 cm
Počet stran399
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-247-4778-1
Cena499
Obsahová char. "OCH"D1f1
Obsah OCHuNovověk (přelom 15. a 16. - 18.stol.) Kulturní, sociální, ekonomické a společenské změny středověké společnosti. Nizozemská revoluce. Evropská reformace (16. stol.). Katolická protireformace. Náboženské války. Válka třicetiletá. Anglická revoluce. Průmyslová revoluce. Boj britských kolonií v Americe za nezávislost. Vznik Spojených států. Absolutismus a osvícenství. Velká francouzská revoluce. Kultura a vzdělanost.

Lístek

MARC
Náhledy
Matyáš GallasMatyáš Gallas