Kniha

Magor a jeho doba

Vydání: Torst 2017 | Jazyk: čeština | Signatura: G 17846

Životopis jedné z nejvýznamnějších osobností českého kulturního a společenského života druhé poloviny dvacátého století.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Magor a jeho doba

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Přibližuje detailně Jirousův život od dětství v Humpolci, přes studia v Praze, jeho vztahy s českými výtvarníky v šedesátých letech a soužití s rockovou skupinou The Plastic People of the Universe. Především ale popisuje Jirouse jako strůjce unikátní, na státu nezávislé undergroundové kultury i pozdější mnohaleté věznění a následky, jež mu způsobilo. Životopis navíc v širokém záběru zachycuje dobu, v níž I. M. Jirous žil, a jeho vztahy s řadou významných osobností českého veřejného a kulturního života. Kniha zaujme nejen zájemce o moderní české výtvarné umění, rockovou hudbu, literaturu a politickou perzekuci u nás v letech sedmdesátých a osmdesátých, ale každého, kdo chce hlouběji pochopit novodobé dějiny a kulturu naší země. Je doprovázena desítkami fotografií ze života I. M. Jirouse i dalších osobností a jmenným rejstříkem. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíŠvehla, Marek
NázevMagor a jeho doba
Podnázevživot Ivana M. Jirouse
AutorMarek Švehla
VydáníVydání první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelTorst
Rok vydání2017
Rozsah574 stran , 96 nečíslovaných stran obrazových příloh
Durata
Vybaveníilustrace, portréty, faksimile
Rozměry24 cm
Počet stran574
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7215-555-2
Cena499
Obsahová char. "OCH"G3a+
Obsah OCHuVnitřní politika a vnitropolitické události na území společného státu Čechů a Slováků do roku 1992. ČSR. ČSSR. ČSFR. Oborové slovníky, encyklopedie, bibliografie. Osobnosti. Dějiny.

Lístek

MARC