Kniha

Liber viaticus Jana ze Středy

Vydání: Academia : Národní muzeum 2016 | Jazyk: česky a latinsky | Signatura: N 12392

Zmenšená reprodukce cestovního breviáře Jana ze Středy z poloviny 14. století. Reprodukci rukopisu z Knihovny Národního muzea doprovází komentářový svazek s texty, v nichž přední čeští odborníci analyzují vzácnou památku z pohledu svých oborů.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Liber viaticus Jana ze Středy

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Iluminovaný Liber viaticus je považován za klíčový rukopis ve vývoji středověké knižní malby v českých zemích. Jeho tvůrce spojil ve svém výtvarném projevu poučení z italské a francouzské malby a podílel se na formulování karlovského dvorského umění. -- Komentářový svazek obsahuje studie o knižní kultuře doby Karla IV., o osobnosti objednavatele Jana ze Středy; vedle kodikologického pohledu na rukopis přináší odborné statě i perspektivu uměleckohistorickou (stati o vazbě, ikonografii, ornamentice a malířské výzdobě).

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíLiber viaticus Jana ze Středy
NázevLiber viaticus Jana ze Středy
VydáníVydání první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAcademia : Národní muzeum
Rok vydání2016
Rozsah2 svazky
Durata
Vybaveníilustrace (převážně barevné), faksimile
Rozměry29 cm
Počet stran317
Doprovodný materiál
PoznámkaLatinský text, český komentář, anglická resumé
ISBN978-80-7036-481-9; 978-80-7036-482-6
Cena1650
Obsahová char. "OCH"N2d
Obsah OCHuVývoj písma a knihy. Vznik písma, druhy písma, psaná kniha, tištěná kniha, e-kniha. Dějiny knihy. Dějiny knihtisku. Knihkupectví. Nakladatelství. Antikvariáty. Bibliofilie. Knižní vazba. Exlibris. Novoročenky. Soutěže o nejkrásnější knihu roku. ODKAZ: Písmo viz též D1b viz též N2c3 Knižní grafika viz S3b2 Paleografie viz D4h

Lístek

MARC