E-kniha

Kuním štětcem

Vydání: Městská knihovna v Praze 2018 | Jazyk: čeština

Prvotina polsko-českého básníka, publicisty a překladatele obsahuje poezii, v níž hlavní úlohu hraje propojení přírodních motivů s lyrickým akcentem.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Kuním štětcem

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Bogdan Trojak oplývá schopností s neobyčejnou silou zobrazit přírodní rámec, který pak působí jako určitý katalyzátor, v němž se odehrávají jeho lyrické příběhy. Krajina má v Trojakově poezii místo důvěrně známého jeviště, do níž se promítají intimní a milostné události i básníkovy intenzivní vnitřní prožitky. Tyto kulisy zároveň splňují předpoklady, aby se staly prostorem pro meditace, oživující třeba otázky po boží existenci a tím i po hledání vyrovnaného, až selankovitě ideálního světa, jenž je často zpřítomněn i v téměř pastorálních obrazech venkovského prostředí.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíTrojak, Bogdan
NázevKuním štětcem
Podnázev1996
AutorBogdan Trojak
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2018
Rozsah1 online zdroj (44 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran44
Doprovodný materiál
Název ediceSoučasná česká poezie
Poznámka
ISBN978-80-7587-847-2; 978-80-7587-846-5; 978-80-7587-848-9; 978-80-7587-849-6
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiKuním štětcem --; Kdo mě bolí víc?... --; Báseň o slze --; Bohu-mín --; Jižní Morava --; Strachotín --; Dětství --; V polích --; Láska --; Mons Veneris --; Pastorála pro tesaře --; Zahrada pana kapelníka --; Muzika --; Kancóna na J. J. Rybu --; Fuk --; Na cestě --; Světlo --; Víno --; Čertova políčka --; Kostrbatá --; Pro B… --; Za Vilémovicemi --; Půlnoc --; Déšť --; Tvé nitro – vytěžené rudohoří… --; Milíř --; Královo Pole --; Když přijde, budeme se vyptávat vlastní smrti? --; Hřbitov; První sena --; Září pod Čantoryjí --; Pulchart

Lístek

MARC