Kniha

Krizová komunikace a komunikace rizika

Vydání: Grada Publishing 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: L 15355

Publikace o krizové komunikaci se zabývá specifickými tématy aplikace sociální psychologie do krizového řízení s důrazem na práci s lidmi v situacích mimořádných událostí.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Krizová komunikace a komunikace rizika

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Psychologie mimořádných událostí je relativně mladou aplikační oblastí psychologie, která má jako svůj předmět zájmu člověka, skupiny a populace v situacích krizí, katastrof a hromadných neštěstí. Přinášíme vám proto jedinečnou publikaci, věnovanou všem odborníkům v oblasti pomáhajících profesí a zaměřenou právě na krizovou komunikaci. Renomovaný český autor PhDr. Štěpán Vymětal zpracovává základní teoretická východiska krizové komunikace a postihuje hlavní trendy v jejich praktickém využití v oblasti krizového řízení. Usiluje o postižení hlavních psychologických modelů krizové komunikace, které dlouhodobě ovlivňují tvorbu praktických vodítek pro komunikaci v bezpečnostní oblasti. Přibližuje například teorii vnímání rizika, teorii negativní dominance, teorii mentálního ohlušení a teorii ovlivnění důvěry. Zaměřuje se na potřeby a reagování lidí zasažených mimořádnou událostí, přičemž zohledňuje aktuální trendy v této oblasti. Nakladatelská anotace.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíVYMĚTAL, Štěpán
NázevKrizová komunikace a komunikace rizika
AutorŠtěpán Vymětal
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGrada Publishing
Rok vydání2009
Rozsah176 s.
Durata
Vybavení24 tab., 24 obr.
Rozměry21 cm
Počet stran176
Doprovodný materiál
Název edicePsyché
Poznámka
ISBN978-80-247-2510-9
Cena249
Obsahová char. "OCH"L2a
Obsah OCHuObecná psychologie. Teorie. Metody. Zákony. Psychologické směry a školy. Psychologie pro pedagogy. Sociální psychologie. Aplikovaná psychologie.

Lístek

MARC
Náhledy
Krizová komunikace a komunikace rizikaKrizová komunikace a komunikace rizikaKrizová komunikace a komunikace rizika