Kniha

Král bez kratochvíle

Vydání: Malvern 2022 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 105937

Jeden z nejslavnějších románů francouzského autora Jeana Giona vznikl v roce 1946, přesto i dnes zaujme jako ambiciózní literární experiment, v němž autor spojil detektivní žánr s filozofickým traktátem a podmanivými popisy panenské přírody.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Král bez kratochvíle

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

V horské vesnici na konci světa, ztrácející se pod závějemi sněhu, beze stopy zmizí Marie Chazottesová. Utekla? Někdo ji unesl? Zabil? Záhada narůstá, když začnou postrádat i dalšího souseda, a ani ten nebude poslední. Situaci přijíždí zachránit nepočetná rota četníků v čele s kapitánem Langloisem. Tajemný Langlois se však ve vesnici nečekaně zjeví znovu, o mnoho let později, a bude mít na mušce starého vlka. Do třetice ho poznáme ještě v jednom souboji, velmi osobním a ryze společenském. Poetické obrazy neukazují jen drsnou horskou krajinu, ale také lidskou krutost: i smrt může být krásná a fascinující, pozorujeme-li ji s odstupem, ve scenérii, kde rudá krev zlehka potřísnila běloskvoucí sníh. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíGiono, Jean
NázevKrál bez kratochvíle
AutorJena Giono ; z francouzského originálu Un roi sans divertissement ... přeložila a doslovem opatřila Jovanka Šotolová
PřekladatelŠotolová, Jovanka
VydáníVydání první
Měřítko
Místo vydání[Praha]
Země vydáníČesko
NakladatelMalvern
Rok vydání2022
Rozsah175 stran
Durata
Vybavení
Rozměry25 cm
Počet stran175
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7530-402-5
Cena347
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.

Lístek

MARC