KnihaDigitalizovaný titul

Kniha o Praze 1962

Vydání: Orbis 1962 | Jazyk: čeština | Signatura: 5 D 7245

Pátý svazek sborníku příležitostných drobnějších studií a článků týkajících se historických událostí, kulturních dějin i současného života hlavního města.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Kniha o Praze 1962

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Koncepce 5. svazku spočívá v konfrontaci dvou tematicky si příbuzných kapitol ze současnosti a z minulosti, případně ve spojení obou časových hledisek v jednom článku. Na rozdíl od předchozích svazků se součástí autorského kolektivu vedle odborníků-vědců a fotografů stali i spisovatelé, novináři a filmoví reportéři (jednotlivé stati jsou odděleny úryvky z literárních děl). Almanach zahrnuje 15 příspěvků: Fotografická reportáž "Praha očima filmových reportétů" (K. Ješátko - M. Mirvald). Očima lásky (M. Šagiňanová). Francouzský cestovatel v Praze r. 1597 (J. Janáček). Tisíc let pražské architektury (D. Líbal). Severní město (J. Novotný). Vznik a počátky prvních pražských nemocnic (A. Petráňová). Praha v boji o zdraví svých občanů (M. Fučík). S reportérským blokem po Pragovce (A. Kostka). Hokej patří Praze (G. Vlk). Tři příběhy na téma Fotografie a Praha (J. Boček). Divadla mladých ve dvacátých letech (J. Trojan). Vtip, píseň a gesto malých pražských divadel (I. Klimeš). Něco o Praze před sto lety (E. Poche). Něco o Praze dnešní - aneb malý průvodce pro cizince (M. Hauserová). Literatura o Praze 1945-1961 - přehled knižních publikací (J. Podzimek). - Čb. fot., plánky.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíKNIHA
NázevKniha o Praze 1962
PodnázevPraha očima filmových reportérů
Autor textuPetráňová, Alena; Fučík, Mojmír; Trojan, Josef; Kostka, Antonín
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
NakladatelOrbis
Rok vydání1962
Rozsah297 s., obr.příl
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran297
Doprovodný materiál
Název edicePragensia
Poznámka<Elektronická verze přístupná pouze v knihovně.>
Obsahová char. "OCH"D5b2
Obsah OCHuPražský kulturní a společenský život. Atmosféra pražských kaváren a pohostinství. Pražské senzace a kuriozity. Cizinci v Praze.

Lístek

MARC
Náhledy
Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962Kniha o Praze 1962