KnihaDigitalizovaný titul

Kniha o Praze 1959

Vydání: Orbis 1959 | Jazyk: čeština | Signatura: II D 7245

Druhý svazek sborníku příležitostných drobnějších studií a článků týkajících se historických událostí i kulturních dějin hlavního města.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Kniha o Praze 1959

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Svazek zahrnuje 16 příspěvků: Jak jsem fotografoval Prahu (K. Plicka). Stará pražská tržiště (H. Volavková). Práce na přehledných dějinách Prahy (J. Janáček). Kostel řádu templářů v Praze na Starém Městě (I. Borkovský). K archeologickému výzkumu kláštera sv. Anny na Starém Městě pražském (V. Denkstein). Ledňáček a lazebnice na Staroměstské mostecké věži (A. Friedl). Arbesova Mahabharáta (K. Krejčí). Cyril Bouda (D. Hubená). Na návštěvě u Cyrila Boudy (A. Tučková). Pražský bulvár (Z. Wirth). Josef Zítek a Praha (A. Kubiček). Tři výročí: K. Chytil, V, Birnbaum, A. Engel. Festivaly Pražské jaro (V. Pospíšil). Stará, nová a budoucí pražská náměstí (B. Kozák). Minerální prameny v Praze (M. Pulec). Rozvoj výstavby Prahy novými obytnými celky (B. Bubla). - Jmenný rejstřík. Fot., reprodukce, obr., plány.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíKNIHA
NázevKniha o Praze 1959
Autor textuDenkstein, Vladimír; Friedl, Antonín; Kubiček, Alois; Pospíšil, Vilém; Kozák, Bohumír; Pulec, Miloš Josef; Borkovský, Ivan
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
NakladatelOrbis
Rok vydání1959
Rozsah177 s., obr. příl.
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran177
Doprovodný materiál
Název edicePragensia
Poznámka<Elektronická verze přístupná pouze v knihovně.>
Obsahová char. "OCH"D5b2
Obsah OCHuPražský kulturní a společenský život. Atmosféra pražských kaváren a pohostinství. Pražské senzace a kuriozity. Cizinci v Praze.

Lístek

MARC
Náhledy
Kniha o Praze 1959Kniha o Praze 1959Kniha o Praze 1959Kniha o Praze 1959