E-kniha

Kdyby Ogden uměl česky

Vydání: Městská knihovna v Praze 2017 | Jazyk: čeština

Výbor z veršů nejlepšího amerického autora groteskní a nonsensové poezie dvacátého století. Zrcadlové provedení s anglickým originálem a invenčním překladem Jiřího Weinbergera.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Kdyby Ogden uměl česky

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ogden Nash je dnes již považován za klasika americké poezie, a to především z toho důvodu, že originálním rýmem, často se pohybujícím ve skrytých polohách, a hravě stylizovaným humorným projevem dokázal převést do svých veršů některé politické a společenské události. Na druhé straně uměl zpracovat podobnou formou i bajky o zvířatech či drobné epizody, které mu umožnily proměnit své jazykové prostředky v ostrý satirický tón. Řada Nashových textů se také vztahuje k populárním písním nebo ke známým literárním postavám a další například těží i z rčení a úsloví. Antologie vychází v dvojjazyčné podobě s vynalézavým překladem Jiřího Weinbergera.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíNash, Ogden
NázevKdyby Ogden uměl česky
AutorOgden Nash, Jiří Weinberger, Věra Bořkovcová
PřekladatelWeinberger, Jiří
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2017
Rozsah1 online zdroj (66 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran66
Doprovodný materiál
Název ediceSvětová poezie v českých překladech
PoznámkaSouběžný text v angličtině a češtině
ISBN978-80-7587-441-2
Obsahová char. "OCH"J4b
Obsah OCHuPoezie v angličtině.
Název básněDneska jsem nešel do kostela; Mravenec; Houser; Netopýr; Stonožka; Chobotnice; Pštros; Ptakopysk; Termit; Krocan; Akvárium; Bylo dřív vejce, či slepice?; Uprostřed; Město; Starci; Klobouk, který mě uhranul; Slovo k manželům; Pedant; Verše o blížící se čtyřicítce; Sousedi nad námi; Pastorální; Lovec; Prostořeké křeslo na kolečkách; Neexistuje dobré počasí; Labe; Stručný průvodce New Yorkem

Lístek

MARC