E-kniha

Kdyby Ogden uměl česky

Vydání: Městská knihovna v Praze 2017 | Jazyk: čeština

Výbor z veršů nejlepšího amerického autora groteskní a nonsensové poezie dvacátého století. Zrcadlové provedení s anglickým originálem a invenčním překladem Jiřího Weinbergera.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Kdyby Ogden uměl česky

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Ogden Nash je dnes již považován za klasika americké poezie, a to především z toho důvodu, že originálním rýmem, často se pohybujícím ve skrytých polohách, a hravě stylizovaným humorným projevem dokázal převést do svých veršů některé politické a společenské události. Na druhé straně uměl zpracovat podobnou formou i bajky o zvířatech či drobné epizody, které mu umožnily proměnit své jazykové prostředky v ostrý satirický tón. Řada Nashových textů se také vztahuje k populárním písním nebo ke známým literárním postavám a další například těží i z rčení a úsloví. Antologie vychází v dvojjazyčné podobě s vynalézavým překladem Jiřího Weinbergera.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíNash, Ogden
NázevKdyby Ogden uměl česky
PodnázevWhat if Ogden could speak Czech
AutorOgden Nash, Jiří Weinberger, Věra Bořkovcová
PřekladatelWeinberger, Jiří
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2017
Rozsah1 online zdroj (66 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran66
Doprovodný materiál
Název ediceSvětová poezie v českých překladech
PoznámkaSouběžný text v angličtině a češtině
ISBN978-80-7587-441-2
Obsahová char. "OCH"J4b
Obsah OCHuPoezie v angličtině.
Název dílčí částiDneska jsem nešel do kostela --; Mravenec --; Houser --; Netopýr --; Stonožka --; Chobotnice --; Pštros --; Ptakopysk --; Termit --; Krocan --; Akvárium --; Bylo dřív vejce, či slepice? --; Uprostřed --; Město --; Starci --; Klobouk, který mě uhranul --; Slovo k manželům --; Pedant --; Verše o blížící se čtyřicítce --; Sousedi nad námi --; Pastorální --; Lovec --; Prostořeké křeslo na kolečkách --; Neexistuje dobré počasí --; Labe --; Stručný průvodce New Yorkem

Lístek

MARC