Kniha

Josef Němec

Vydání: Academia 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: D 18892

Životopis Josefa Němce, manžela přední české spisovatelky 19. století. Knížka nabízí nový, vyvážený pohled na zajímavou, možná nespravedlivě opomíjenou a odsuzovanou osobnost.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Josef Němec

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Při vykreslení Němcovy životní i profesní dráhy vycházela autorka důsledně z historických pramenů, dokumentů úřední i osobní povahy, zejména bohaté korespondence manželů Němcových. Publikace přináší portrét ctižádostivého muže, vlastence, který se zajímal o veřejný život a nebál se vyjadřovat své názory, a zároveň manžela, jenž dokáže vyjádřit city k ženě svého srdce, obětavě pomáhá dětem a věnuje se vnoučatům. Pro své "ultračešství" se Němec dostal pod policejní dohled, kterým značně utrpěla jeho úřednická kariéra i rodinný život. Autorka zasazuje jeho dlouhý život do širokých historických souvislostí vývoje české společnost 19. století a nabízí zajímavý pohled na soužití dvou výrazných osobností. Připomíná i Němcův život po smrti Boženy Němcové a osudy jejich dětí. Monografie představuje zajímavý doplněk k životopisům slavné spisovatelky.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPOKORNÁ, Magdaléna
NázevJosef Němec
Podnázevneobyčejný muž neobyčejné ženy
AutorMagdaléna Pokorná
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAcademia
Rok vydání2009
Rozsah332 s., [16] s. fot.
Durata
Vybaveníportr.
Rozměry21 cm
Počet stran332
Doprovodný materiál
Název ediceHistorie
Poznámka<Elektronická verze přístupná pouze v knihovně.>
ISBN978-80-200-1780-2
Cena330
Obsahová char. "OCH"D2a5
Obsah OCHuNovověk (17. - 19.stol.). Absolutismus a osvícenství v letech 1620 - 1790. Počátky občanské společnosti a české národní hnutí do roku 1848 - 1849. Rozvoj občanské společnosti v českých zemích v letech 1860 - 1914.

Lístek

MARC