E-kniha

Jezernice

Vydání: Městská knihovna v Praze 2018 | Jazyk: čeština

Třetí sbírka tohoto básníka obsahuje reflexivní a intimní poezii i básně inspirované autorovým rodným krajem na česko-polském pomezí.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Jezernice

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Bogdan Trojak je nositelem Ceny Jiřího Ortena a toto ocenění mu právem náleží: jeho verše, z nichž mnohé jsou komponovány klasickým rýmem, mají intenzivní a zcela původní bohatou metaforiku. V Trojakově poezii se v tomto cyklu objevuje Jezernice, jakási symbolická postava, představující vílu či až nadpřirozenou podobu ženy, která je ovšem v definitivním tvaru veskrze opravdová a nese v sobě ony fascinujícící prvky, které se stávají zárodkem vášně či prudkého milostného vzplanutí. A tak i když se autor nechává inspirovat příběhy a bájemi ze svého rodiště, i když přibližuje tajuplné "Modré hory", má jeho svět magie a kouzel zcela reálné základy, do nichž vlastně jen jakoby mimochodem vnikne mávnutí pohádkových křídel, jež má tu moc, že nás na okamžik oslepí a přenese do jiné, neskutečné říše.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíTrojak, Bogdan
NázevJezernice
Podnázev2001
AutorBogdan Trojak
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2018
Rozsah1 online zdroj (45 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran45
Doprovodný materiál
Název ediceSoučasná česká poezie
Poznámka
ISBN978-80-7587-839-7; 978-80-7587-838-0; 978-80-7587-840-3; 978-80-7587-841-0
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiKarpatské requiem --; Bez názvu --; Slaměný střelec --; Vidnavský sen --; V horské vsi --; Koupel --; Noc --; Bílá --; Jezernice --; Verše --; Prosinec --; Ráno nad poli --; Jonáš --; Potok --; Předměstí --; Let --; Sen --; Modré hory --; Odra --; Poledne --; Zubatá; Slaměný střelec --; Modré hory --; Zelná kosmogonická scéna --; Potoční --; Čáry --; Vendryňský soudný den --; Ruprechtov

Lístek

MARC