Kniha

Jak se vyrábí dnešní svět: materiály a dematerializace

Vydání: BizBooks 2017 | Jazyk: čeština | Signatura: T 14929

Kniha identifikuje hlavní materiály, které lidstvo využívá od historie až po současnost, zároveň varuje před důsledky rostoucí spotřeby a blížící se nemožnosti uspokojit neustále zvyšující se poptávku.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Jak se vyrábí dnešní svět: materiály a dematerializace

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Václav Smil patří mezi současné nejvlivnější globální myslitele. Ve své další knize se zabývá historií, současností a budoucností způsobu získávání, zpracování, dokončování, syntézou i distribucí hojně používaných materiálů. V přehledné studii analyzuje energetické náklady i aktuální dopad na životní prostředí. Upozorňuje na budoucí neschopnost dostát stále se stupňujícím nárokům na výrobu a recyklaci, a to v důsledku rostoucí populace i stále se zkvalitňující životní úrovně. V závěru kniha obsahuje seznam použité literatury a rejstřík.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíSmil, Vaclav
NázevJak se vyrábí dnešní svět: materiály a dematerializace
AutorVáclav Smil ; překlad: Jana Kočičková
PřekladatelKočičková, Jana
Vydání1. vydání
Měřítko
Místo vydáníBrno
Země vydáníČesko
NakladatelBizBooks
Rok vydání2017
Rozsah356 stran
Durata
Vybavení
Rozměry24 cm
Počet stran356
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-265-0673-7
Cena499
Obsahová char. "OCH"T1e
Obsah OCHuZbožíznalství. Nauka o materiálu. Suroviny. Výbušniny. Hořlavé látky. Toxické látky. Materiál. Náhradní materiál. Využití odpadu. Sběrné suroviny.

Lístek

MARC