Kniha

(Hledám kterousi věc)

Vydání: Vetus Via 2012 | Jazyk: čeština | Signatura: B 22162

Druhá autorova sbírka obsahuje především poezie s civilizačními motivy, v nichž převládají pocity silné skepse a nedůvěry.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
(Hledám kterousi věc)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Podle doslovu Milana Kozelky čerpá autor motivy pochmurného světa především z důvěrně poznaného olomouckého prostředí, jehož atmosféra a nálada se výrazně odráží ve verších tohoto souboru. Od prvních strof je zřetelně cítít snaha podat v civilním a kritickém tónu běžnou, na některé detaily však bohatou informaci o stavu hanácké metropole a jeho okolí. Hned v úvodu Dadák třeba upozorňuje na rušivé elementy, mezi něž řadí chlapce, kteří každý večer "buší o zem kopacím míčem" nebo "rumplují na plechové bubínky", jindy zase postihuje odcizení v mezilidských vztazích, jež je zde podáno i formou hovorově načrtnutých dialogů. Jeho "zpráva" je tak jakýmsi pochmurným kaleidoskopem, v němž převažují hlavně hořkost a pochybnosti.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíDADÁK, Jan
Název(Hledám kterousi věc)
AutorJan Dadák ; [závěrečnou poznámku napsal Milan Kozelka]
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníBrno
Země vydáníČesko
NakladatelVetus Via
Rok vydání2012
Rozsah69 s.
Durata
Vybavení
Rozměry16 cm
Počet stran69
Doprovodný materiál
Název ediceŽeletavka ;
Poznámka
ISBN978-80-87422-08-3
Cena120
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiTradice --; Počítání ovcí --; Pozorující Měsíc --; Ještě jedna reikarnace pro Jiřího K. --; Mlčet zlato --; Skryté hry --; Alzheimerova volenka --; Zrcadloví bruslaři --; Míra nostalgie a upřímnosti --; Zde i tam --; Nádražní kafe řeklo jak funguje podzim --; Srnka --; Flekatej šašek --; Zešikmené město --; Pohlednice z Rakouska --; Alenka je při zatmění slunka sama doma --; Bábovky --; Jablko s elektrickým nožem --; Popis jednoduché situace --; Hledám kterousi věc --; Paměť vrány --; Ztracená generace --; Ta o malinách --; Krmení labutě --; Rtěnka --; Vstát a jít --; Koprofagie --; Národ sobě --; Kráva --; Emilova kniha proměn --; Pohled přes pohyblivé záclony --; Sentimentální smetí --; Lišej smrtihlav --; Martyrium kýče --; Arbitr elegance --; Návod k použití --; Za pohádkou --; Travesty problémy s úklidem --; Hoře z rozumu --; Jako film noir --; Moll --; Strom krátkého osvícení --; Libavá-Posluchov 21-08-05 --; Skřítci a motiv z Andersena --; Alenka v říši divů a za zrcadlem --; Vsuvka o poetice --; Z geometrie --; Jistoty periferie --; Výměna hospodyněk --; Popel --; Kuchyň v zimě --; Nic se nestalo --; Empedoklés --; Telefonní příběh okecaného varlete --; Dečka --; Ještě že tam nejsi --; Štěstí dokola --; Život je jinde --; I-ťing --; Z otevřené knihy Posluchova

Lístek

MARC